Категорія
Лідерство
Дата

Чи готуєте ви собі послідовника? Розповідають Мазепа, Ставніцер, Деркач, Вишняков, Авраменко та Арзуманян

Чи готуєте ви собі послідовника? Розповідають Мазепа, Ставніцер, Деркач, Вишняков, Авраменко та Арзуманян /Ілюстрація Getty Images

Ілюстрація Getty Images

Ігор Мазепа, засновник та генеральний директор інвестиційної компанії Concorde Capital

Я кайфую від того, що роблю. Для мене кожен новий виклик – це азарт зробити щось неординарне, що ніхто ще не робив. Ось і зараз ми побігли в кілька нових напрямів – від крипти до квазі-IPO. Мені подобається сам процес творення чогось із нуля. Тому послідовника я не шукаю, навіть не замислювався ніколи про це.

Олександр Деркач, співвласник холдингу «Молочний альянс»

Щойно бізнес стає системним, потрібно передавати його в управління найманих менеджерів. Я часто робив помилки, залучаючи до команди дуже сильних і підготовлених людей ззовні, але не приділяючи достатньої уваги їхній інтеграції. Питання наступності ми розглядаємо лише у межах зростання всередині компанії.

Вардкес Арзуманян, власник компанії «Рестарон»

З першого дня, як я розпочав бізнес, у мене були послідовники – мої діти. Дочка займається менеджментом, а син – маркетингом. Я намагаюся зробити їх партнерами, які згодом стануть наступниками. Я переніс онкологічне захворювання, і життя показало: діти вже обходяться без мене. Вони зрозуміли головне: їхнім партнером у бізнесі є не стільки я, скільки команди ресторанів.

Володимир Авраменко, засновник компанії АВК

Я завжди приділяв багато уваги пошуку талановитої молоді. Наразі я дійшов іншої логіки: потрібно сконцентрувати зусилля на формуванні правильної культури в компанії. Спостерігаючи ситуацію всередині, ти побачиш еволюційну появу лідерів. До всіх своїх співробітників у мене об’єктивне ставлення, дорога у лідери відкрита.

Олег Вишняков, власник мережі гіпермаркетів Ultramarket

Якщо раптом знадобиться послідовник, компанія має бути юридично підготовленою і реструктуризованою. Другий важливий момент – гарна керованість. У мене шестеро дітей, у кожного з них свої захоплення. Сподіваюся, що серед них є претенденти на продовження справи. Діти ще малі, тому моє велике завдання – передати їм знання, вміння, розуміння дійсності, етики.

Андрій Ставніцер, співвласник групи терміналів ТІС

Ми перебуваємо в процесі переходу від сімейного формату управління в ручному режимі до моделі з незалежним директором. Багато функцій керівника перейняв на себе Микита Грубов, COO TIS. Мене самого, до речі, не готували до позиції СЕО спеціально. Не було обряду ініціації чи особливого навчального семінару. Я просто багато часу проводив із батьком.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні