Категорія
Лідерство
Дата

Чи готуєте ви собі послідовника? Розповідають Мазепа, Ставніцер, Деркач, Вишняков, Авраменко та Арзуманян

Чи готуєте ви собі послідовника? Розповідають Мазепа, Ставніцер, Деркач, Вишняков, Авраменко та Арзуманян /Ілюстрація Getty Images

Ілюстрація Getty Images

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ігор Мазепа, засновник та генеральний директор інвестиційної компанії Concorde Capital

Я кайфую від того, що роблю. Для мене кожен новий виклик – це азарт зробити щось неординарне, що ніхто ще не робив. Ось і зараз ми побігли в кілька нових напрямів – від крипти до квазі-IPO. Мені подобається сам процес творення чогось із нуля. Тому послідовника я не шукаю, навіть не замислювався ніколи про це.

Олександр Деркач, співвласник холдингу «Молочний альянс»

Щойно бізнес стає системним, потрібно передавати його в управління найманих менеджерів. Я часто робив помилки, залучаючи до команди дуже сильних і підготовлених людей ззовні, але не приділяючи достатньої уваги їхній інтеграції. Питання наступності ми розглядаємо лише у межах зростання всередині компанії.

Вардкес Арзуманян, власник компанії «Рестарон»

З першого дня, як я розпочав бізнес, у мене були послідовники – мої діти. Дочка займається менеджментом, а син – маркетингом. Я намагаюся зробити їх партнерами, які згодом стануть наступниками. Я переніс онкологічне захворювання, і життя показало: діти вже обходяться без мене. Вони зрозуміли головне: їхнім партнером у бізнесі є не стільки я, скільки команди ресторанів.

Володимир Авраменко, засновник компанії АВК

Я завжди приділяв багато уваги пошуку талановитої молоді. Наразі я дійшов іншої логіки: потрібно сконцентрувати зусилля на формуванні правильної культури в компанії. Спостерігаючи ситуацію всередині, ти побачиш еволюційну появу лідерів. До всіх своїх співробітників у мене об’єктивне ставлення, дорога у лідери відкрита.

Олег Вишняков, власник мережі гіпермаркетів Ultramarket

Якщо раптом знадобиться послідовник, компанія має бути юридично підготовленою і реструктуризованою. Другий важливий момент – гарна керованість. У мене шестеро дітей, у кожного з них свої захоплення. Сподіваюся, що серед них є претенденти на продовження справи. Діти ще малі, тому моє велике завдання – передати їм знання, вміння, розуміння дійсності, етики.

Андрій Ставніцер, співвласник групи терміналів ТІС

Ми перебуваємо в процесі переходу від сімейного формату управління в ручному режимі до моделі з незалежним директором. Багато функцій керівника перейняв на себе Микита Грубов, COO TIS. Мене самого, до речі, не готували до позиції СЕО спеціально. Не було обряду ініціації чи особливого навчального семінару. Я просто багато часу проводив із батьком.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні