Категорія
Життя
Дата

Forbes Digital

Підручники по 455 грн та 100 млн грн прибутку? Співзасновник видавництва «Атлант» Віктор Круглов відповідає на головні питання, що виникли після розслідування центру NGL.media

6 хв читання

Віктор Круглов /надано пресслужбою

На вартість друку вплинуло кілька факторів, пояснює Віктор Круглов. Один із них – терміни: на друк тисяч видань був лише місяць Фото надано пресслужбою

Завищена ціна друку, державне замовлення без тендеру та астрономічні прибутки у понад 100 млн грн – лише деякі з закидів розслідування NGL.media до нового видавця підручників «Атлант». Замовник підручників, Міністерство освіти і науки, почало розслідування. Співзасновник «Атланта» та гендиректор видавництва «Ранок» Віктор Круглов розповідає, чому з нетерпінням очікує на його результат та відповідає на основні звинувачення.

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

5 серпня Незалежний антикорупційний центр NGL.media опублікував розслідування про «Атлант» – видавництво підручників для дітей з особливими освітніми потребами та та підручників, виданих мовами національних меншин. У 2023-му «Атлант» заснували Віктор Круглов, Олег Фурман та Олег Костенко. Вони – власники конкуруючих видавництв «Ранок», «Генеза» та «Оріон», які також займаються друком підручників.

У чому суть розслідування? За його даними, Інститут модернізації змісту освіти уклав з «Атлантом» 83 угоди на видання підручників на майже 163 млн грн. Одна з претензій журналістів – їх уклали без оголошення тендерів. Інша заувага – вартість поліграфічних послуг завищили у рази. Виготовлення одного підручника коштувало 455 грн, а мало б – 109 грн, свідчать розрахунки NGL.media. 

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд