Прослухати матеріал
Прослухати матеріал
05:44 хвилин
Понад два місяці поспіль тіньовий ринок тютюну продовжує відновлювати свої позиції після скорочення, яке відбувалося на тлі обшуків БЕБ на найбільших тютюнових фабриках. Відмінність цього «сезону» – крім «сірих» фабрик, контрафакт почали масштабно виробляти у «гаражах». Чому детінізація тютюнової галузі забуксувала та чи є шанси побороти один із найбільших тіньових ринків країни?
⚡️ Хто, на вашу думку, заслуговує на звання «Підприємець року 2024»? Дізнайтесь більше про кожного з кандидатів та проголосуйте за посиланням. Ваш голос визначить переможця номінації «Вибір аудиторії».
Цьогоріч тіньовий ринок тютюну мав зменшитися принаймні вдвічі. Такі очікування були у фінансового комітету Ради, на його серпневому засіданні відзначали позитивну динаміку у роботі Бюро економічної безпеки (БЕБ) з протидії нелегальному ринку тютюну. Причина – обшуки та слідчі дії на п’яти тютюнових фабриках, з якими пов’язують випуск контрафакту.
Зменшення тіньового ринку підтверджувала й статистика – дослідження Kantar Ukraine показало зниження нелегальної частки з 19,1% на початку року до 14,6% у липні. За розрахунками Kantar, у 2023-му бюджет недоотримав 23,5 млрд грн через нелегальний ринок.
Проте з вересня роздрібні точки та онлайн-майданчики почали збільшувати пропозицію нелегального тютюну, а легальні продажі знижуються другий місяць поспіль.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.