Категорія
Гроші
Дата

Forbes Digital

«Напад на одного дорівнює нападу на всіх». За рік існування об'єднання підприємців «Маніфест 42» не змогло позбавити бізнес від тиску силовиків. Що воно буде робити далі?

7 хв читання

Маніфест 42, тиск силовиків /ілюстрація Forbes Ukraine

Як відповідь на тиск силовиків, улітку минулого року 42 підприємці обʼєдналися в рух «Маніфест 42». Фото ілюстрація Forbes Ukraine

У червні 2023-го українські підприємці створили громадський рух «Маніфест 42». Його мета – зупинити тиск правоохоронців на бізнес. Чому за перший рік зробити це не вдалося?

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Дякуємо за підписку

Навесні 2023 року в українських підприємців, окрім повномасштабної війни, зʼявилася ще одна спільна проблема – тиск із боку правоохоронних органів. «На загальних зустрічах усі мірялися кількістю кримінальних проваджень», – згадує голова Федерації роботодавців Дмитро Олійник. Наприклад, у групи компаній бізнесмена Ігоря Тинного приблизно 30 кримінальних проваджень.

Як відповідь на тиск силовиків, улітку минулого року 42 підприємці обʼєдналися в рух «Маніфест 42». У проєкту амбітна місія – змінити ставлення правоохоронних органів до бізнесу. Також засновники «Маніфесту» заявили й більш предметні цілі: зміни до Кримінального процесуального кодексу (КПК), Цивільного кодексу, реформа Бюро економічної безпеки (БЕБ), запуск реєстру недоброчесних суддів та правоохоронців, а також створення швидкого механізму реагування на неправомірні дії силовиків.

За 15 місяців існування цього громадського руху вдалося реалізувати менше половини. «Ключову проблему – тиск правоохоронців на бізнес – наразі не розв’язано», – каже заступник голови правління «Маніфесту 42» Сергій Сироватка.

Що бізнесу вдалося змінити і над чим ще варто попрацювати

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд