Повноцінно відновитись в умовах війни не можуть підприємства ресторанного бізнесу, пошиття та торгівлі одягом, сфери відпочинку та SPА-послуг. Про це в інтервʼю Forbes сказала топменеджерка Visa Віра Платонова, коментуючи дані про платіжну активність українців та бізнесу з початку повномасштабної війни.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Якщо проаналізувати сегмент МСБ із місячним оборотом до $35 000, то понад 10% припинили існування, сказала Платонова. Найбільше постраждали підприємства ресторанного бізнесу, пошиття та торгівлі одягом, сфери відпочинку та SPА-послуг. Вони майже зникли або показують дуже незначні показники у цифрах Visa.
- Обсяги P2P-транзакцій сильно зросли. Вони стали засобом для криптоплатежів за кордоном та всередині країни, а також активно використовуються волонтерами. Зростання P2P є наслідком перетоку класичних торговельних платежів МСБ, що раніше здійснювалися через POS-термінали, у сферу Р2Р.
- В Україні порівняно з лютим денний обсяг операцій «із картки на картку» в червні збільшився на 143%. З початком війни середня сума P2P-транзакцій зросла на понад 50%, однак у червні намітився спад.
- Також в Україні знизилась загальна частка транзакцій у сегменті електронної комерції. Ймовірно цей сегмент частково перейшов у Р2Р транзакції.
- За кордоном із початку війни середня сума операцій «із картки на картку» порівняно з довоєнною базою підвищилася на понад 1000%. У червні денні обсяги переказів становили майже на 1500% від довоєнного рівня.
Контекст
Київський офіс платіжної системи Visa – це великий регіональний хаб, який охоплює 17 країн від Південно-Східної Європи до Кавказу та Центральної Азії. За даними НБУ, станом на 1 липня українці мали на руках 18,8 млн активних карт Visa. Через війну частина команди Visa наразі працює у тимчасових регіональних офісах хабу в Болгарії та Чехії, але дві третини менеджерів залишаються в Україні.
Кожен пʼятий МСБ оцінює втрати в понад $100 000, свідчать результати опитування, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією серед представників МСБ.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.