Категорія
Новини
Дата

Агрохолдинг «ІМК» зменшує борг і готовий ділитися прибутком з інвесторами

1 хв читання

Агрохолдинг «Індустріальна молочна компанія» («ІМК») завершив 2024 рік та перший квартал 2025-го з міцними фінансовими показниками. У планах на цей рік – зменшення боргового навантаження та повернення до виплат дивідендів. Про це розповів гендиректор ІМК Олександр Вержиховський в інтервʼю польському parkiet.com.

Купуйте річну передплату на 6 журналів Forbes Ukraine зі змістовними матеріалами, рейтингами та аналітикою від 1 350 грн.

Деталі

  • ІМК очікує, що за підсумками року борг опуститься нижче $20 млн, зазначив Вержиховський. Крім того, за його словами, після паузи компанія повертається до виплати дивідендів і готується у 2025 році поділитися суттєвим прибутком із акціонерами.
  • На кінець березня 2025 року ІМК мала $44,7 млн грошових коштів та їх еквівалентів – на 73% більше, ніж за аналогічний період торік. Це дає можливість поступово знижувати борг, який наприкінці 2024 року становив трохи понад $23 млн – удвічі менше, ніж роком раніше, розповів гендиректор ІМК.
  • За його словами, у 2024–2025 роках компанія інвестувала близько $22 млн у власний рухомий склад, закупивши 300 вагонів-зерновозів. Це дозволило ІМК суттєво скоротити залежність від орендованих вагонів: тепер до 80% річного обсягу зерна агрохолдинг транспортує власними силами.
  • У 2024 році компанія здійснила масштабне оновлення сільськогосподарської техніки. Це мало позитивний вплив на всі етапи виробництва – від обробки ґрунту до посівної кампанії, зазначив Вержиховський.
  • Надалі ІМК планує щороку вкладати $10–12 млн у розвиток обладнання, технологій та інфраструктури. За словами гендиректора ІМК, фінансування відбуватиметься виключно за рахунок власних коштів – без залучення додаткового боргу або випуску нових акцій.

Контекст

Агрохолдинг «ІМК» створений у 2007 році колишнім власником холдингу «Клуб Сиру» Олександром Петровим. До 2017 року компанія мала назву «Індустріальна молочна компанія».

У 2022 році компанія «ІМК» входила до десятки найбільших агрохолдингів України. 120 000 га земельного банку «ІМК» розташовані у Полтавській, Сумській та Чернігівській областях. Останні дві у 2022 році були під російською окупацією й досі зазнають масованих обстрілів з боку РФ. «ІМК вирощує пшеницю, кукурудзу та соняшник на 120 000 га у Полтавській, Чернігівській та Сумській областях.

Торік »ІМК», мажоритарним власником якого є Олександр Петров, уперше за час повномасштабного вторгнення вийшов на прибуток: холдинг отримав $47,1 млн прибутку проти $2,2 млн збитку торік. Виторг зріс майже в 1,5 раза, до $140,8 млн.

Влітку 2024-го у компанії відбулися кадрові зміни: Алекс Ліссітса, який обіймав посаду СЕО з 2013 року, став головою ради директорів, а операційний директор Олександр Вержиховський став СЕО компанії.

У березні цього року Олександр Петров вирішив продати частку в компанії одному з найбільших агрохолдингів країни – «Кернел» Андрія Веревського. За декілька годин до згоди АМКУ Forbes Ukraine дізнався, що угоди не буде. Що змусило Петрова змінити рішення і навіщо «Кернелу» «ІМК», читайте тут.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Третій випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні