Міністерство закордонних справ та Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів домовилися з Албанією про погодження двох нових сертифікатів для українських виробників кормів, йдеться в повідомленні на сайті уряду.
Розвиток вітчизняного бізнесу в значній мірі залежить від розширення географії експорту
Ключові факти
- Згідно із повідомленням, йдеться про сертифікат здоров’я для консервованих кормів для домашніх тварин, призначених для імпорту або транзиту з України до Албанії, а також про сертифікат здоров’я для жувальних предметів для домашніх тварин.
- «Кожен новий ринок означає нові можливості для вітчизняних виробників та посилення нашої економіки. В часи війни це особливо важливо», – зазначив Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.
- На офіційному порталі Держпродспоживслужби оприлюднено погоджену форму ветеринарного сертифікату зазначених категорій продукції
- Першим кроком для здійснення експорту української продукції тваринного походження є запит оператора ринку до територіального органу Держпродспоживслужби за місцем розташування.
Контекст
Ринок зоотоварів України наразі становить 35 млрд грн і є одним із найбільших, що стрімко зростають: четвертий рік поспіль приріст – 15–30%. Ринок зросте мінімум на 15% у поточному році, свідчать дані Suziria Group. Для порівняння: у довоєнному 2021-му обсяг ринку був 22,6 млрд грн.
Такі показники привернули увагу великих ритейлерів: співвласник «Сільпо» Володимир Костельман придбав частку в E-Zoo, а «Епіцентр» запустив зооритейлера Lapki. Найбільшим ритейлером товарів для домашніх тварин країни є мережа зоомаркетів MasterZoo з Харкова. Forbes Ukraine склав список найбільших зооритейлерів за виторгом за результатами 2023 року – детальніше тут.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.