Китайський онлайн-ритейлер Alibaba Джека Ма в четвертому кварталі фінансового року, що завершився 31 березня 2021-го, отримав операційний збиток у майже $1,2 млрд. Це вперше з того часу, як компанія стала публічною у вересні 2014-го, пише Reuters.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Операційний збиток Alibaba за квартал склав $1,17 млрд, тоді як за аналогічний період минулого року компанія отримала прибуток у $1,1 млрд.
- Чистий збиток склав $1,168 млрд через штраф у розмірі $2,8 млрд, який компанія заплатила в результаті антимонопольного розслідування.
- Дохід компанії у четвертому кварталі зріс до $28,6 млрд, що більше на 64% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
- Більшу частину доходу Alibaba отримала від торгівлі. В четвертому кварталі продажі збільшилися на 72%, до $24,6 млрд.
- Водночас зростання підрозділу хмарних обчислень сповільнилося. Воно у січні–березні склало 37%, до $2,55 млрд, тоді як роком раніше – 58%. Це найслабший показник із 2016 року.
- Компанія також представила дані за весь фінансовий 2021 рік: чистий прибуток виріс на 2%, до $21,9 млрд, дохід – на 41%, до $109,5 млрд.
- Кількість активних користувачів Alibaba за рік перевищила 1 млрд осіб у всьому світі.
- Alibaba прогнозує дохід у $144,12 млрд за підсумком 2022 фінансового року (закінчується в березні 2022-го).
Контекст
У листопаді 2020 року дочірня компанія Alibaba – Ant Group планувала вихід на IPO загальною сумою близько $34,5 млрд, яка могла стати найбільшою в світі. Очікувалося, що оцінка компанії складе понад $300 млрд, що значно перевищувало ринкову капіталізацію найбільших банків світу.
Однак у листопаді регулюючі органи КНР призупинили IPO і почали антимонопольне розслідування. Пізніше Державне управління ринкового регулювання (SAMR) Китаю оголосило про початок антимонопольного розслідування і стосовно компанії Alibaba. У підсумку компанію оштрафували на $2,8 млрд. Це найбільший корпоративний штраф в історії країни.
Під тиском влади Ant Group погодилася стати фінансовим холдингом. Ant Group опиниться під наглядом Центрального банку Китаю й дотримуватиметься тих самих правил, що й банки. Після реструктуризації Ant усе ще вивчає можливість відновлення IPO. Але не ясно, скільки часу на це може знадобитися з огляду переходу на нову структуру фінтехкомпанії.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.