Андрій Данилко продає на аукціоні Rolls-Royce Фредді Мерк’юрі: фото /Facebook Андрія Данилка
Категорія
Новини
Дата

Андрій Данилко продає на аукціоні Rolls-Royce Фредді Мерк’юрі: фото

Rolls-Royce Silver Shadow 1974 року випуску Фото Facebook Андрія Данилка

Український артист Андрій Данилко презентував на аукціоні Sothebyʼs унікальний лот – Rolls-Royce Silver Shadow 1974 року випуску, на якому Фредді Мерк’юрі їздив до останніх днів життя. Про це йдеться у повідомленні на сторінці Данилка у Facebook. Всю суму від продажу авто він планує пожертвувати на будівництво реабілітаційного центру в Україні.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Аукціон відбудеться 5 листопада в Лондоні. «Авто стане особистим внеском артиста у створення сучасного центру реабілітації та протезування й центральним лотом на найграндіознішому аукціоні Sothebyʼs за всю історію», – йдеться у повідомленні.
  • За словами Данилка, колись він купив цей знаковий автомобіль, щоб подарувати його музею Queen або зробити частиною великої експозиції в Україні. Але зараз, у складний для України час, вирішив, що сріблястий Rolls-Royce «стане інвестицією в майбутнє країни». 
  • Аукціонний дім не бере свій відсоток, як це буває зазвичай, і всі 100% суми перекаже на благодійну мету – безоплатну допомогу в Україні за найновішими медичними стандартами для дорослих і дітей, що постраждали внаслідок війни.
Вєрка Сердючка продає Rolls-Royce Фредді Мерк’юрі /Facebook Андрія Данилка

Rolls-Royce Silver Shadow Фото Facebook Андрія Данилка

Контекст

Планується, що реабілітаційний центр в Україні Superhumans розпочне роботу вже на початку 2023 року. Для будівництва команда Superhumans залучає підтримку благодійників з усього світу. Проєкт уже підтримали Стінг та його дружина Труді, британський бізнесмен Річард Бренсон, перша леді Олена Зеленська, американський актор Лієв Шрайбер, а тепер і новий амбасадор Андрій Данилко.

Rolls-Royce фронтмен групи Queen придбав у 1979 році. Але сам за кермо не сідав, а користувався послугами найманого водія. Після смерті знаменитого вокаліста в 1991-му машину успадкувала його сестра Кашміра.

Данилко купив авто Мерк’юрі у 2013 році, але так і не зміг ввезти його до України. Весь цей час він платив за паркування машини у Лондоні. Пробіг машини становить близько 100 000 км.

У травні на аукціоні у німецькому Штутгарті продали автомобіль Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupe 1955 року за €135 млн. Воно стало найдорожчим з будь-коли проданих, заявили представники Sothebyʼs.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні