Категорія
Новини
Дата

Арештована за підозрою у зв’язках з РФ «АМІК Україна» подала позов до ЄСПЛ проти Росії

Компанія «АМІК Україна» 14 січня подала позов до Європейського суду з прав людини проти Російської Федерації, каже Forbes генеральний директор АМІС Energy в Україні Аудрис Стропус.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • AMIC звинувачує Росію у знищенні своїх заправок та використанні захоплених і вцілілих АЗС для забезпечення армії РФ пальним. Учасники ринку підтверджують Forbes, що подібні випадки були і з заправками інших мереж.
  • Орієнтовна сума збитків – 300 млн грн, каже Стропус. 26 АЗС мережі знаходяться на окупованій території. Остаточну суму збитків компанія планує підрахувати після повної деокупації України.
  • Росія 16 вересня остаточно вийшла з Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод і тепер не виконує рішення ЄСПЛ.

Контекст

Компанія «АМІК Україна» – спадкоємиця російського «Лукойла». У 2015-му «Лукойл» продав 240 АЗС і шість нафтобаз в Україні австрійській AMIC Energy Management GMBH. Про те, що австрійська компанія – лише прикриття для «Лукойла», писали тоді Liga.net і Deutsche Welle.

У серпні суд заарештував АЗС та акції AMIC Energy. Слідчі Бюро економічної безпеки стверджують, що компанія ухилялася від сплати податків і виводила прибутки до Росії.

Мережа АЗС вже майже півроку працює під арештом. У 2022 році обсяги продажів компанії впали вдвічі, до близько 180 000 т. Виторг AMIC у 2022 році – 8,5 млрд грн, майже на чверть менше, ніж у 2021-му.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні