Через війну, зменшення експортних можливостей та обмеження в енергопостачанні виробничі потужності «АрселорМіттал Кривий Ріг» упродовж минулого року були завантажені не більше ніж на 20–25%. Обсяги виробництва впали у пʼять разів, йдеться в повідомленні АМКР за результатами роботи в 2022 році.
За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!
Ключові факти
- Виробництво чавуну в 2022 році склало 1,6 млн т, що становить 29% від бізнес-плану, сталі – 1,2 млн т (23,1%), прокату – 1,1 млн т (22,8%), коксу – 1 млн т (37,3%), концентрату – 4,5 млн (42,8%), видобутку руди – 11,6 млн т (44% від плану).
- «Рівень виробництва в АМКР впав у пʼять разів, проте в 2022 році нам вдалося зберегти ключове – наш колектив із 26 000 співробітників та наше підприємство в цілому», – прокоментував Мауро Лонгобардо, гендиректор «АрселорМіттал Кривий Ріг».
- У компанії наголосили, що попри усі складнощі АМКР продовжував сплачувати податки, платити зарплату працівникам, стабільно відвантажувати продукцію замовникам, з нуля створивши нові логістичні маршрути.
- Також, за словами Лонгобардо, АМКР не відклав екологічні зобов’язання – у 2022 році розпочався процес виведення з експлуатації двох найстарших коксових батарей №1 і №2. Зупинка роботи батарей призведе до зменшення викидів від коксохімічного виробництва на 37%.
- «Ми продовжуємо інвестиції в ключовий для виробництва проєкт – будівництво нового хвостосховища «Третя карта», – додав гендиректор АМКР.
Контекст
Після 24 лютого підприємства ГМК вже значно зменшили обсяги виробництва. За січень–вересень 2022 року металургійні підприємства виробили 5,5 млн т сталі, що в 2,9 раза менше, ніж за аналогічний період 2021 року. Схожа динаміка у виробництві чавуну (в 3 рази – до 5,5 млн т) та прокату (в 3,1 раза – до 4,7 млн т).
На АМКР сильно вплинули проблеми з логістикою. За словами Лонгобардо, меткомбінат виробляв 6 млн т сталі і 80% з них ішли на експорт через порти в Одесі і Миколаєві. «Уряд шукає можливості для використання портів для продукції металургів, але поки що безуспішно», – говорить він.
АМКР разом з «Укрзалізницею» розробили мезанізм експорту до Польщі або Румунії, але є обмеження обсягів транспортування. Тому меткомбінат підвищив витрати на транспортування в пʼять разів. «Тому ми не здатні відновити прибутки», – каже Лонгобардо.
В жовтні у АМКР виникла проблема з постачанням електроенергії. Компанія зазвичай споживає 400 МВт за годину, зараз – 120 МВт за годину, але навіть вони не часто доступні. «Зараз ми вирішили цю проблему, але при розширенні обсягів виробництва питання енергопостачання стане основною проблемою», – зазначав СЕО меткомбінату.
Виробничі потужності «АрселорМіттал Кривий Ріг», що має повний виробничий цикл, розраховані на щорічний випуск понад 6 млн т сталі, понад 5 млн т прокату й понад 5,5 млн т чавуну.
У 2021 році підприємство збільшило рівень виробництва у порівнянні з 2020 роком: чавуну на 7,9% (до 5,34 млн т); прокату на 5,6% (до 4,6 млн т); сталі на 5,2% (до 4,92 млн т); концентрату на 3,2% (до 11 млн т); видобутку залізної руди на 3,2% (до 26,4 млн т).
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.