Категорія
Новини
Дата

«АрселорМіттал Кривий Ріг» призупинить роботу ГЗК через зниження попиту на сировину та витрати на логістику

Гірничо-збагачувальний комбінат компанії «АрселорМіттал Кривий Ріг» (АМКР) призупинить роботу з 1 серпня на найближчі три місяці, йдеться у повідомленні пресслужби компанії. Працівникам збережуть 2/3 зарплати.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Щоб зберегти усі робочі місця, у серпні компанія залишає чинним особливий графік роботи. Більшість персоналу, включно з менеджментом та працівниками-іноземцями, працюватимуть зі зменшенням навантаження до 2/3.
  • З 1 серпня на найближчі три місяці буде призупинена робота гірничо-збагачувального комбінату. Працівники гірничого департаменту будуть отримувати 2/3 зарплати.
  • В АМКР пояснили своє рішення «серйозними економічними факторами», зокрема, зниженням економічної активності в Європі, зменшенням попиту на залізорудну продукцію, а також суттєвим зростанням витрат на транспортування сировини.
  • АМКР обіцяє зберігати робочі місця та посади за мобілізованими працівниками, проте відмовитися від виплат їм середнього заробітку, «для того щоб уникнути бодай мінімального скорочення персоналу серед 22-тисячного колективу».

Контекст

ArcelorMittal з 3 березня призупинив виробництво сталі у Кривому Розі, щоб забезпечити безпеку людей та активів. Технічна підтримка «АрселорМіттал Кривий Ріг» в законсервованому стані коштуватиме десятки мільйонів доларів на місяць, сказав на початку березня в інтервʼю Forbes гендиректор Лонгобардо. 

Україна у березні скоротила експорт плоского прокату майже в 10 разів – до 47 000 т. За низкою позицій металургії експорт не здійснювався взагалі через руйнування металургійних об’єктів та зупинку виробництва.

8 квітня АМКР оголосив про поступове відновлення виробництва. Меткомбінат запустив доменну піч №6. Зокрема, очікувався випуск 1000 т чавуну на добу. У червні комбінат запустив одну з доменних печей, прокатний стан, конвертер та одну з трьох машин безперервного лиття.

З 29 червня «Укрзалізниця» на 70% підвищила тарифи на перевезення вантажів. Підвищення тарифів вдарило по виробникам руди, сталі та зерна.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні