В Україні з 1 жовтня стартують перші онлайн-аукціони проєкту «Земельний банк». Стартова ціна оренди – від 9000 грн до 1,1 млн грн, повідомила пресслужба Фонду держмайна 25 вересня.
«Земельний банк» є важливим кроком у реформуванні управління державними активами, який має підвищити ефективність використання сільгоспземель.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Деталі
- Цей проєкт має створити рівні умови для учасників ринку, де кожен має можливість взяти участь в онлайн-аукціонах на справедливих умовах, наголосив ФДМУ.
- Кількість оголошених аукціонів з оренди державних земель постійно зростає. Їх уже 65, і охоплюють вони девʼять областей України. Найбільша кількість земельних ділянок зосереджена у Вінницькій, Запорізькій та Черкаській областях.
- Фермери та агрокомпанії мають можливість обрати землі з понад 4000 га. На аукціонах представлені земельні ділянки від невеликих господарств у 2 га до значних масивів у 262 га. Стартова ціна оренди – від 9000 грн до 1,14 млн грн. Переможе найвища пропозиція, яка буде визначена в ході прозорого онлайн-аукціону.
- Ознайомитися з лотами можете в електронній торговій системі «Прозорро.Продажі» або на вебсайті «Земельного банку» в розділі «Мапа».
Контекст
17 вересня Фонд держмайна презентував проєкт «Земельний банк», який трансформує ринок державних сільгоспземель. До кінця року в рамках проєкту планується передати в оренду 1905 земельних ділянок загальною площею близько 100 000 га. Орієнтовний сумарний дохід від оренди першого пулу ділянок очікується до 1 млрд грн.
ФДМУ вже працює над другим пулом «Земельного банку», до нього увійдуть близько 250 000 га. Реалізація цього етапу проєкту запланована на 2025 рік.
Ринок сільгоспземель – один із найконкурентніших у системі «Прозорро.Продажі». В середньому за такі ділянки на відкритих онлайн-аукціонах змагається понад три учасники. Вартість оренди комунальних сільгоспземель на торгах зростає у майже 3,5 раза. Від початку земельної реформи громади отримують понад 642 млн грн щорічно, заданими ФДМУ.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.