Категорія
Новини
Дата

Банк Англії підняв ставку до найвищого рівня з часів фінансової кризи 2008 року

Банк Англії підвищив облікову ставку на 0,5 відсоткового пункту до 1,75% річних, йдеться на сайті британського регулятора. Це найвищий рівень ставки з грудня 2008 року та початку січня 2009 року, коли вона становила 2%. Крок у 0,5 в.п. був найбільшим з 1995 року.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Банк Англії зазначив, що орієнтується в монетарній політиці на мету інфляції на рівні 2% і підтримку економічного зростання та показників зайнятості.
  • Регулятор очікує, що інфляція в країні зросте більше за травневий прогноз – із 9,4% у червні до понад 13% у IV кварталі 2022 року – і перебуватиме на підвищеному рівні значну частину 2023 року. Повернення до таргету на 2% регулятор очікує через два роки.
  • Також Банк Англії зауважує сповільнення зростання ВВП. Підвищення цін на газ призвело до чергового значного погіршення перспектив діяльності у Сполученому Королівстві та решті Європи. За прогнозами, Велика Британія ввійде в рецесію з IV кварталу цього року. 
  • Регулятор очікує, що реальний дохід домогосподарств після оподаткування різко впаде у 2022-му та 2023-му роках, а споживання скоротиться.
  • Наступного разу Банк Англії розглядатиме рівень облікової ставки в середині вересня.

Контекст

Банк Англії послідовно підвищує ставку з грудня 2021 року. Тоді її було збільшено з рівня 0,1% до 0,25%. У лютому 2022-го ставка зросла до 0,5%, у березні – до 0,75%, у травні – до 1%, на попередньому засіданні в середині червня – ще на 0,25 в. п., до 1,25%.

Європейський центральний банк 21 липня вперше за 11 років підвищив відсоткові ставки на 50 базисних пунктів. У такий спосіб регулятор хоче приборкати інфляцію в єврозоні.

Наприкінці липня Федрезерв США вдруге поспіль підвищив відсоткову ставку за федеральними кредитними коштами на 75 базисних пунктів. Тепер її діапазон становить 2,25–2,5% річних. ФРС почала агресивно боротися з інфляцією після того, як її звинуватили в повільній реакції, розхитуванні фінансових ринків і збільшенні ризику того, що її дії можуть схилити економіку США до рецесії.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні