Категорія
Новини
Дата

БЕБ заявило про блокування обмінників, які працювали в інтересах спецслужб Росії. В організаторів вилучили 60 млн грн

В Україні діяла тіньова схема грошових переказів через заборонені в Україні російські платіжні системи – «Юmoney» та «Webmoney», повідомили пресслужби БЕБ та СБУ. Правоохоронці заявили про викриття організаторів та вилучення майже 60 млн грн в еквіваленті.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Слідство заявило, що низка фізичних та юридичних осіб організували роботу як підпільних пунктів обміну, так і онлайн-обмінників, через які проводили транзакції криптовалют, електронних грошей, російського рубля.
  • Обмінні операції проводилися без відображення в бухгалтерському та податковому обліках, з використанням підроблених документів на переказ, платіжних карток тощо.
  • У пресрелізі БЕБ зазначається, що легалізація коштів здійснювалася в інтересах російських спецслужб, представників «хакерського середовища», а також клієнтів з «високоризикового сегмента».
  • За даними СБУ, у чотирьох регіонах припинено діяльність мережі підпільних конвертаційних центрів, через кожен з яких щомісяця «проходило» понад $1 млн.
  • Обшуки проводилися за адресами проживання власників обмінних платформ у Києві, Харкові, Рівному та Сумах.
  • Як зазначається у повідомленні БЕБ, за результатами 22 обшуків виявлено та вилучено кошти в доларах США, євро, польських злотих, фунтах стерлінгів, швейцарських франках тощо, що в загальному еквіваленті становить майже 60 млн грн.
  • Також вилучені технічні засоби, на яких фіксувалися операції по транзакціях та конвертації електронних грошей, криптовалюти і російського рубля.
  • Одному з фігурантів повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 200 КК України, а також стосовно ще двох осіб задокументовано докази причетності до згаданої протиправної діяльності, готується клопотання про оголошення їм про підозру.
БЕБ заявило про блокування обмінників, які працювали в інтересах спецслужб Росії. В організаторів вилучили 60 млн грн /Фото 1

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні