Абсолютна більшість (91%) опитаних українців не планує переїзд до країн ЄС у найближчі кілька років, свідчать дані опитування соціологічної групи «Рейтинг», яке було проведене 24-29 вересня. На думку 57% опитаних для вступу в ЄС Україна потребує подальших реформ.
Населення України скоротилося на 10 млн, або приблизно на чверть, з початку повномасштабного вторгнення Росії, повідомляла ООН.
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Оформлюйте передзамовлення та будьте першими, хто отримає два журнали за ціною одного!
Ключові факти
- Згідно із опитуванням, більшість респондентів (91%) не планує переїзд до країн ЄС у найближчі кілька років, 7% – планує, 2% важко відповісти.
- Найчастіше має намір переїхати молодь (15%).
- Понад половина опитаних українців (55%) має родичів, що змінили місце проживання через повномасштабне вторгнення. Найбільше респондентів, що мають близьких, що виїхали за кордон, серед мешканців Сходу (70%) та Півдня, жителів обласних центрів (57%).
- Більшість (74%) українців вважають боротьбу з корупцією найбільш важливою реформою. Також серед важливих реформ – реформа національної безпеки та оборони (36%) та судової системи та прокуратури (36%).
- Найкраще опитані українці оцінили проведення реформи цифрової трансформації: повністю або скоріше задоволені нею 66% респондентів, 20% незадоволені, 13% опитаних було важко відповісти.
- Найменше опитані задоволені боротьбою з корупцією: 15% опитаних зазначили, що задоволені реформою, 84% – незадоволені.
- Більшою мірою задоволені проведенням усіх реформ молодь та більш забезпечені опитані.
- На думку майже 20% опитаних, Україна вже повністю готова до вступу в ЄС, але більшість (57%) вважає, що для вступу в ЄС Україна ще потребує подальших реформ. 22% респондентів вважає, що Україна зовсім не готова до вступу в ЄС. Частка тих, хто бачить необхідність у подальших реформах зросла на 14% за останній рік. Частіше таку думку поділяють мешканці Києва та Заходу.
Контекст
До повномасштабної війни населення України становило 42 млн осіб, включно з жителями окупованого Криму. Згідно з даними урядової Стратегії демографічного розвитку, до липня 2024 року населення України скоротилося до 35,8 млн, з яких 31,1 млн проживали на територіях, що перебувають під контролем Києва.
Уряд прогнозує, що населення продовжить скорочуватися, і до 2041 року в Україні проживатимуть 28,9 млн осіб, а до 2051-го – 25,2 млн.
Основними причинами такої тенденції уряд називає депопуляцію – коли смертність перевищує народжуваність, трудову міграцію, окупацію частини території країни та нові виклики, повʼязані з війною.
Як може змінитися демографія у найближчі роки, чи можна уповільнити динаміку і де шукати працівників бізнесу, читайте в матеріалі Forbes Ukraine.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.