Український бізнес поки не поспішає розв’язувати проблему нестачі кадрів залученням трудових мігрантів з Азії й Африки. Це не масове явище. Одна з головних причин, яка заважає бізнесу, – відсутність державної позиції. Чому держава Україна побоюється «будівельників з Індії»
«Як завезти мігрантів і скільки це коштує»? П’ять подібних запитів отримала нещодавно рекрутингова компанія Lugera за один тиждень. «Цікавився системний і великий бізнес. Усі топ-3 за розмірами у своєму сегменті», – каже її директорка Анастасія Шевченко. Працівники були потрібні будівельній і агропромисловій компанії, виробнику харчових продуктів, а також міжнародній логістичній компанії.
Дефіцит професійних кадрів у квітні 2024-го відчували 74% компаній в Україні, йдеться у дослідженні ринку праці, проведеному Європейською Бізнес Асоціацією (ЕВА). За перші два роки великої війни в Україні на 13% (до 13,3 млн) скоротилася кількість зайнятого населення, свідчать дані дослідження Центру соцреформ та Інституту демографії.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.