Біля берегів Туреччини застрягли 19 танкерів після введення обмеження цін на російську нафту /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Біля берегів Туреччини застрягли 19 танкерів після введення обмеження цін на російську нафту

Getty Images

Біля турецького узбережжя Чорного моря утворилася пробка з 19 нафтових танкерів, які стали на якір на рейдах проток Босфор і Дарданелли після введення стелі цін на російську нафту. Про це пише Financial Times, посилаючись на дані брокерів з морських перевезень, торговців нафтою та служб супутникового стеження.

29 лютого буває раз на 4 роки.💸 Тому ми даруємо 40% знижки на річну диджитал-підписку на сайт Forbes. Вартість зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом F29 тільки 28-29 лютого. Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Перший танкер прибув 29 листопада і чекає уже шість днів, повідомив один із брокерів з морських перевезень. 
  • Стеля цін, яку запровадили з 5 грудня, забороняє танкерам, що завантажують російську нафту, страхувати товар, який перевозиться на Заході, якщо вартість нафти вища за встановлену граничну ціну в $60. Після введення обмежень влада Туреччини вимагає надати докази, що нафта застрахована.
  • За даними TankerTrackers.com, більшість нафти, що перебуває на суднах біля берегів Туреччини, має казахстанське походження. Нафта з Казахстану надходить до Росії трубопроводом і не потрапляє під західні санкції.
  • Дані Marinetraffic свідчать, що більшість танкерів, які застрягли в пробці в Босфорській протоці, турецькі.

Контекст

ЄС установив граничну ціну на російську нафту на рівні $60 за барель. Це стосується нафти, яку транспортують морем. Рішення набуло чинності 5 грудня. Також рішення про граничну ціну ухвалили G7 і Австралія.

Ціну переглядатимуть кожні два місяці, щоб реагувати на ринкову ситуацію. Під час перегляду ціну встановлюватимуть на 5% нижчою за середньоринкову ціну на російську нафту і нафтопродукти, розраховану на основі даних Міжнародного енергетичного агентства.

Обмеження ціни на російську нафту дасть змогу встановити ліміт на коливання ціни на підставі надзвичайних ринкових умов і різко зменшить доходи РФ від торгівлі нафтою після того, як вона розпочала війну проти України, вважають у Брюсселі. Таке обмеження ціни також покликане стабілізувати глобальні енергетичні ціни та помʼякшити негативні наслідки для постачання енергії у треті країни.

Президент України Володимир Зеленський вважає виправданим обмеження цін на російську нафту на рівні $30 за барель.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні