Біля берегів Туреччини застрягли 19 танкерів після введення обмеження цін на російську нафту /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Біля берегів Туреччини застрягли 19 танкерів після введення обмеження цін на російську нафту

1 хв читання

Getty Images

Біля турецького узбережжя Чорного моря утворилася пробка з 19 нафтових танкерів, які стали на якір на рейдах проток Босфор і Дарданелли після введення стелі цін на російську нафту. Про це пише Financial Times, посилаючись на дані брокерів з морських перевезень, торговців нафтою та служб супутникового стеження.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Перший танкер прибув 29 листопада і чекає уже шість днів, повідомив один із брокерів з морських перевезень. 
  • Стеля цін, яку запровадили з 5 грудня, забороняє танкерам, що завантажують російську нафту, страхувати товар, який перевозиться на Заході, якщо вартість нафти вища за встановлену граничну ціну в $60. Після введення обмежень влада Туреччини вимагає надати докази, що нафта застрахована.
  • За даними TankerTrackers.com, більшість нафти, що перебуває на суднах біля берегів Туреччини, має казахстанське походження. Нафта з Казахстану надходить до Росії трубопроводом і не потрапляє під західні санкції.
  • Дані Marinetraffic свідчать, що більшість танкерів, які застрягли в пробці в Босфорській протоці, турецькі.

Контекст

ЄС установив граничну ціну на російську нафту на рівні $60 за барель. Це стосується нафти, яку транспортують морем. Рішення набуло чинності 5 грудня. Також рішення про граничну ціну ухвалили G7 і Австралія.

Ціну переглядатимуть кожні два місяці, щоб реагувати на ринкову ситуацію. Під час перегляду ціну встановлюватимуть на 5% нижчою за середньоринкову ціну на російську нафту і нафтопродукти, розраховану на основі даних Міжнародного енергетичного агентства.

Обмеження ціни на російську нафту дасть змогу встановити ліміт на коливання ціни на підставі надзвичайних ринкових умов і різко зменшить доходи РФ від торгівлі нафтою після того, як вона розпочала війну проти України, вважають у Брюсселі. Таке обмеження ціни також покликане стабілізувати глобальні енергетичні ціни та помʼякшити негативні наслідки для постачання енергії у треті країни.

Президент України Володимир Зеленський вважає виправданим обмеження цін на російську нафту на рівні $30 за барель.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні