Казахстанська фондова біржа (KASE) виключити з лістингу акції деяких російських компаній, пише РБК. Зокрема, йдеться про акції «Яндекса».
Ключові факти
- З 15 березня з офіційного списку KASE будуть виключені акції «Яндекса», повідомляється на сайті KASE.
- Причиною біржа назвала «санкційний режим» і труднощі проведення розрахунків і торгівлі між Росією та Казахстаном цінними паперами. «Наразі по низці цих паперів ми ухвалили рішення про делістінг. Точну кількість не можу сказати», – пояснила голова правління біржі Аліна Алдамберген.
- Щодо «Яндекса», Алдамберген зазначила, що є «певний санкційний режим».
- «Казахстанська фондова біржа за останній рік посилила дотримання режиму санкцій щодо цієї компанії. Є певні санкційні нюанси, тому нам довелося ухвалити рішення про делістинг», – пояснила вона.
Контекст
Торги акціями російських компаній, серед яких «Газпром», «Норнікель», Лукойл», «Магніт», «Сбєрбанк», ВТБ та деякі інші, були припинені на KASE ще 1 березня минулого року.
На початку червня ЄС запровадив шостий пакет санкцій проти РФ, під які потрапив засновник «Яндекса» Аркадій Волож. Після цього Волож «негайно» пішов у відставку з посади гендиректора Yandex N.V. та вийшов з ради директорів.
ЄС обґрунтував включення Воложа до списку санкцій тим, що акціонерами та інвесторами «Яндекса» є російські держбанки «Сбер» і ВТБ. Також зазначається, що в 2019 році «Яндекс» погодився на реструктуризацію, що дала «золоту акцію» Фонду громадських інтересів, через який уряд РФ отримав право вето на ключові рішення.
Крім того, «Яндекс» звинувачують у просуванні російських державних медіа та видаленні контенту з критикою Кремля.
Аркадій Волож зі статками $2,3 млрд посідає 64-те місце в рейтингу 200 найбагатших бізнесменів Росії за версією Forbes. У 2018 році Волож та члени його сімʼї отримали паспорти Мальти за програмою «Громадянство в обмін на інвестиції».
Минулого тижня США, Велика Британія та ЄС оголосили про нові санкції проти Росії. Під обмеження ЄС, зокрема, підпали три великі банки: «Тінькофф Банк», «Альфа-Банк» та «Росбанк». Останні два раніше вже знаходилися в SDN-лістингу США, проте «Тінькофф» не був під будь-якими обмеженнями. Після оголошення про європейські санкції розписки TCS Group, яка володіє банком, у моменті обвалилися майже на 13%.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.