Категорія
Новини
Дата

«Блокада портів». Мініфраструктури досліджує новий коридор для суден у Чорному морі

Спеціальні судна проводять позапланові проміри глибин в північно-західній частині Чорного моря. Мінінфраструктури визначає новий коридор для суден через російську «блокаду портів».

Ключові факти

  • Спеціальні судна ДУ «Держгідрографія» обстежили понад 50% морського коридору між західною межею району незаконних морських навчань РФ та південно-східним краєм Дністровської банки. Глибини підтверджено в межах 15–22 м. Рекомендації суднам щодо безпечного заходу до портів Одеської затоки залишаються чинними.
  • Переважна більшість суден використовують коридор та дотримуються рекомендованої ізобати глибин 20 м для сполучення з українськими портами. Порти працюють в штатному режимі, сказано в повідомлені Мінінфраструктури.
  • До кінця дня 14 лютого роботи будуть завершені, а вся інформація доведена до суден. Також будуть оновлені навігаційні карти та опубліковані в повідомленнях мореплавцям України.

Контекст

20 січня Міноборони Росії повідомило про початок серії маневрів Військово-Морського флоту за участю понад 140 кораблів та суден, понад 10 000 військових.

10 лютого Росія під приводом навчань перекрила для судноплавства практично весь південь Азовського моря та північно-західну частину Чорного моря. Згодом Управління навігації та океанографії Міноборони РФ повідомило про скасування перекриття району Азовського моря на північ від Керченської протоки.

Матеріали по темі