Категорія
Новини
Дата

Борги аптек перед виробниками сягали мільярдів. Наразі ситуація покращується – «Дарниця»

Аптечні продажі у квітні впали на близько 40% рік до року, на початок квітня працювало 80% аптек. Ситуація з боргами, які сягали мільярдів гривень, покращується, сказав в інтервʼю Forbes голова ради директорів компанії «Дарниця» Дмитро Шимків.

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти

  • У січні ринок аптечних продажів у гривневому вираженні зростав на 31%, у лютому – на 45%, а в березні – спад на 11%. У квітні продажі впали на близько 40% рік до року, повідомив Шимків. 
  • Велика кількість аптек на сході України зруйновані вщент разом із продукцією. Є дистрибʼютори й інші учасники ринку, зокрема «Фармак», у яких згоріли склади на велику суму, а ліки, відповідно, не постачались в аптеки. 
  • Велика дебіторська заборгованість зʼявилася в усіх. Це мільярдні показники, наголосив Шимків. Зараз ситуація покращилась. Є погашення заборгованості і щодо виробників, і щодо аптечних мереж. МОЗ у вирішенні цього питання виконував роль медіатора, не втручаючись у процес, сказав голова ради директорів «Дарниці».

Контекст

У першій фазі війни було відкрито лише 10 000 аптек – 50% від мирного часу, повідомив Шимків. Станом на початок квітня працювало вже 80% – близько 16 200. 

За даними МОЗ, за 77 днів війни снаряди та ракети окупантів поцілили у 600 українських медзакладів. Зокрема, зруйновано 450 аптек, 101 лікарня знищена вщент без можливості відновлення.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні