Професійні учасники фінансового ринку зможуть бронювати співробітників від мобілізації. Відповідний перелік критеріїв затверджено рішенням НКЦПФР №24 від 10 січня цього року, пише Інтерфакс-Україна.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Отримати право бронювання співробітників від мобілізації зможуть інвесткомпанії з угодами купівлі-продажу ОВДП у 2023 році на суму від 100 млн грн, та компанії з управління активами (КУА), чиї фонди інвестували в ОВДП у 2023 році від 30 млн грн, йдеться у документі.
- Альтернативою для КУА є надання у 2023 році фондами, якими вона управляє, позик повʼязаних з оборонною промисловістю підприємствам на суму від 100 млн грн.
- НКЦПФР також визначила важливими для ринку управителів майном для фінансування обʼєктів будівництва або здійснення операцій з нерухомістю, якщо ця їхня діяльність повʼязана з будівництвом житла для потреб Міноборони або ветеранів війни та їх сімей (за наявності підтвердження відповідного державного органу).
- Крім цього, до переліку важливих потрапили учасники ринку, які забезпечують формування та функціонування системи депозитарного обліку ЦП, утворення та функціонування організованих ринків капіталу або організованих товарних ринків.
- Важливим для ринку буде визнано підприємство, якщо воно забезпечує здійснення клірингу та розрахунків за угодами з фінансовими інструментами чи продукцією, або забезпечує функціонування системи недержавного пенсійного забезпечення.
- Крім того, до переліку важливих включено Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку як поки що єдине на ринку підприємство, яке здійснює діяльність з надання інформаційних послуг.
- Важливими визначені підприємства, які є емітентами та беруть участь у виконанні військових замовлень (за наявності підтвердження відповідного держоргану).
Контекст
У січні минулого року Кабмін затвердив порядок бронювання військовозобов’язаних під час дії воєнного стану. Згідно з постановою, до критеріїв визначення критично важливих підприємств належать такі:
- Підприємство є резидентом «Дія.City».
- Загальна сума податків, зборів, платежів, нарахованих, утриманих і сплачених до державного та місцевих бюджетів, крім митних платежів, протягом звітного податкового року перевищує еквівалент €1,5 млн.
- Сума надходжень в іноземній валюті, крім кредитів і позик, за звітний податковий рік перевищує еквівалент €32 млн.
- Підприємства мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави.
- Підприємства мають важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади.
- Відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
- Розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб-працівників на підприємстві за останній календарний квартал становить не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за звітний період.
Окрім цього, до критично важливих належать такі підприємства: спеціалізовані установи ООН; закордонні дипломатичні установи в Україні; представництва донорських установ; виконавці проєктів міжнародної технічної допомоги; представництва міжнародних організацій; міжнародні та українські неурядові організації, які реалізують проєкти за кошти міжнародних партнерів.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.