Категорія
Новини
Дата

ByteDance оцінили в $250 млрд на приватних торгах. Компанія дорожча за Coca-Cola і Exxon Mobil

Компанію ByteDance, яка є власницею сервісу коротких відео TikTok, оцінили в понад $250 млрд на приватних торгах. Таким чином, компанія стала дорожчою за Coca-Cola і Exxon Mobil, пише Bloomberg.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Вартість китайської компанії різко зросла в останні тижні, а її засновник Чжан Імін почав вивчати варіанти проведення IPO.
  • Місяць тому її оцінка становила близько $200 млрд.
  • За даними CB Insights, ByteDance було оцінено в $140 млрд під час останнього збору коштів.

Важливі цифри

За версією консалтингової компанії Kantar, найдорожчим брендом є Amazon, яка коштує $415,9 млрд. На другому місці опинилася Apple з оцінкою в $352,2 млрд, а «бронзу» отримала Microsoft – $326,5 млрд.

Контекст

Чжан, який заснував ByteDance 2012 року, продемонстрував рідкісну здатність повторювати популярні сервіси. Першим великим успіхом стала новинна служба Toutiao, а згодом сервіси коротких відео TikTok і Douyin. Минулого року виручка компанії виросла більш ніж удвічі і склала близько $35 млрд.

2020 року експрезидент Сполучених Штатів Дональд Трамп звинуватив сервіс TikTok у передачі даних американських користувачів китайському уряду й заборонив громадянам США його використовувати. 

Щоб уникнути заборони, ByteDance домовилася про продаж своїх американських активів компаніям Oracle і Walmart. За умовами угоди, ByteDance повинна була зареєструвати американську компанію під назвою TikTok Global, а також продати 20% активів.

Крім того, дані TikTok мали зберігатися в Oracle, яка отримувала право перевіряти його вихідний код. До ради нової компанії мали увійти переважно американські директори, головний виконавчий директор зі США, а також експерт із безпеки.

Однак після того, як Трамп залишив свій пост, ByteDance передумала продавати бізнес.

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні