Категорія
Новини
Дата

Через 3–5 років Україна зможе щорічно збільшувати видобуток газу мінімум на 25% – Вітренко

Завдяки впровадженню нових технологій Україна через 3–5 років зможе щорічно збільшувати видобуток на 5–10 млрд кубометрів, або на 25–50%. Про це в інтервʼю Forbes розповів колишній голова «Нафтогазу» Юрій Вітренко 

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про те, як Київстар та Vodafone постраждали від війни

Ключові факти

  • З наступного року «Нафтогаз» планує почати використовувати технологію горизонтального буріння. Це нова технологія для України, яка вже давно використовується у світі, каже Вітренко. 
  • Завдяки подібним технологіям через 3–5 років Україна зможе збільшувати видобуток на 5–10 млрд кубометрів на рік, каже він. Тобто видобуток може зрости більше ніж на 25%. 
  • В третьому кварталі 2021-го компанії вдалося зупинити падіння видобутку, яке було з кінця 2018-го, каже Вітренко. З червня 2021-го до лютого 2022-го середньодобовий видобуток зріс на 3,3%. 
  • Збільшувати видобуток – одне з головних завдань, яке перед очільником «Нафтогазу» ставив президент Зеленський, каже Вітренко.  

Контекст

Україна за підсумками 2021-го скоротила видобуток природного газу на 2,2%, до 19,79 млрд куб. м. Через війну видобуток газу в Україні знизився на 5–10%. «Нафтогаз» видобуває близько 75% газу в країні. Решту видобувають приватні компанії.

Кабінет міністрів 1 листопада звільнив Вітренка з посади голови правління «Нафтогазу». Колишній міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов очолив НАК «Нафтогаз України» замість Вітренка.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні