Категорія
Новини
Дата

Через війну в Україні ростуть світові ціни на молоко – FT

Війна в Україні обвалила поставки кормів і добрив для корів, тому ціни на молоко стрімко ростуть. Про це пише Financial Times.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти:

  • «Вторгнення Росії в Україну збільшить витрати на виробництво молока, оскільки обидві країни є провідними експортерами азотних добрив і пшениці, важливого корму для великої рогатої худоби нарівні з кукурудзою та соєю», – зазначає видання.
  • Наголошується, що зростання вартості кормів є «великою проблемою» для молочних фермерів, оскільки воно становить 70–80% витрат. У поєднанні з іншими негативними факторами це вже призвело до проблем у п’яти найбільших експортерів молока у світі.

Контекст:

Як вважають в ООН, війна РФ проти України може призвести до масового голоду й краху продовольчої системи світу. Війна вже викликала значне зростання цін на енергоносії та харчові продукти. Масштаб підвищення цін може призвести до того, що понад 40 млн людей у світі опиняться в умовах крайньої бідності.

При цьому, ще до війни в Україні, у 2020 році близько десятої частини населення світу – до 811 млн осіб – страждали від недоїдання. 

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні