Категорія
Новини
Дата

Через злиття Credit Suisse і UBS можуть звільнити десятки тисяч працівників обʼєднаної групи – FT

Поглинання швейцарського банку Credit Suisse найбільшим фінансовим холдингом UBS загрожує десяткам тисяч робочих місць, пише Financial Times

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Після оголошення про угоду виконавчий директор UBS Ральф Хамерс сказав про плани скоротити витрати на $8 млрд на рік до 2027 року, з яких $6 млрд планується вивільнити від скорочення персоналу.  
  • Звільнення можуть торкнутися третини зі 120 000 співробітників обʼєднаної банківської групи. Вони переважно стосуватимуться внутрішнього бізнесу та інвестиційного банку Credit Suisse, де задіяно 30 000 працівників, зазначає видання.
  • Співрозмовник FT зазначає, що близько 17 000 інвестиційних банкірів можуть втратити роботу, оскільки підрозділ буде практично ліквідовано.
  • На кінець 2022 року в банку Credit Suisse працювало близько 50 000 осіб, при цьому на початку нинішнього року вже 4000 з них скоротили.
  • Асоціація працівників швейцарських банків закликала керівництво Credit Suisse створити робочу групу для управління ризиком масового скорочення робочих місць. 
  • У службовій записці в понеділок виконавчий директор Credit Suisse Ульріх Кернер і голова Аксель Леман сказали, що жодних рішень щодо скорочення робочих місць ще не прийнято.

Контекст

Другий за величиною банк Швейцарії, який веде свою історію з 1856-го, за останні кілька років постраждав від низки крахів, скандалів, зміни керівництва та юридичних проблем. 

14 березня Credit Suisse опублікував звіт за 2022 рік, у якому йдеться про те, що банк виявив «значні недоліки» у контролі за фінансовою звітністю. 

За даними банку, відтік клієнтів у четвертому кварталі 2022-го зріс більш як до 110 млрд швейцарських франків ($120 млрд). Вартість страхування облігацій банку від дефолту також зросла: п’ятирічні кредитні дефолтні свопи за борговими зобовʼязаннями Credit Suisse збільшилися з 549 до 533 базисних пунктів.

16 березня Нацбанк Швейцарії був змушений видати Credit Suisse кредит у розмірі до 50 млрд франків (приблизно $53,7 млрд). Однак це не втримало акції банку від подальшого падіння – великі інвестори відмовилися забезпечувати додатковий капітал банку, а виведення коштів багатими клієнтами продовжилося. 

У результаті до завершення торгів у пʼятницю капіталізація Credit Suisse впала до $8 млрд порівняно з $56,6 млрд UBS.

19 березня стало відомо про поглинання Credit Suisse найбільшим швейцарським банком – UBS. Він викупить папери конкурента за ціною 0,76 швейцарського франка. Загальна вартість операції становитиме 3 млрд франків ($3,23 млрд). 

Після оголошення про поглинання проблемного Credit Suisse акції UBS пережили рекордне з вересня 2008 року внутрішньоденне падіння. У моменті котирування впали на 15,96%, до 14,38 швейцарського франка (близько $15,5).

Інтеграція Credit Suisse у бізнес UBS, як очікується, займе три-чотири роки. При оголошенні про поглинання Національний банк Швейцарії, який виконує функцію центрального банку країни, заявив, що дасть UBS і Credit Suisse гарантію ліквідності в розмірі 100 млрд швейцарських франків (близько $108 млрд) на додачу до кредиту в розмірі 50 млрд франків ($54 млрд). 

Швейцарський регулятор також видасть UBS гарантію у розмірі 9 млрд швейцарських франків (близько $10 млрд), аби покрити потенційні збитки, яких зазнає банк у рамках угоди.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні