Уряд Данії виділяє додаткові кошти для Дансько-українського фонду, який сприяє залученню інвестицій з боку данських компаній в Україну, заявив міністр бізнесу Данії Мортен Бедскоу. Йдеться про щонайменше 300 млн крон, або приблизно $43 млн, повідомляє Мінекономіки України.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Завдяки фонду Україна отримує військову та гуманітарну допомогу, а бізнес – широкий спектр комерційного фінансування та інструментів зниження ризиків для компаній, які інвестують і торгують з українськими партнерами.
- «Це важливий внесок у наше відновлення, адже його основою буде саме приватний сектор. І данський бізнес вже цей внесок робить. Понад 100 компаній здійснюють комерційну діяльність з Україною», – сказала перша віцепрем’єр-міністерка економіки України Юлія Свириденко.
- Данські урядовці заявили, що і надалі допомагатимуть Україні і вирішили розширити можливості Дансько-українського фонду, щоб компанії активніше інвестували в Україну і були захищені від потенційних ризиків.
- Міністр закордонних справ Данії Ларс Люкке Расмуссен зазначив, що уряд виділяє додаткові кошти на підтримку бізнес-ініціатив, які дають данським компаніям можливість зробити свій внесок у відбудову України.
Контекст
Уряд Данії заснував Дансько-український фонд у березні 2023 року. Він координує зусилля Данії, спрямовані на довгострокову підтримку України у військовій, гуманітарній та економічній сферах.
Зокрема створено державну схему позик та гарантій під управлінням Данського експортно-інвестиційного фонду (ДЕІФ) з першим виділеним траншем на суму $144 млн, що націлена на реконструкцію критичної інфраструктури України. Співпраця зосереджена на таких напрямах, як зелена трансформація економіки, централізоване тепло- та водопостачання, суднобудування, розвиток портової інфраструктури, транспорт і логістика, інфраструктура, ефективне урядування та підтримка малого і середнього бізнесу.
Передбачалося, що Данський експортно-інвестиційний фонд фінансуватиме проєкти із залученням до 50% українського компонента. При цьому головною умовою фінансування є те, що економічний інтерес данської сторони має перевищувати 30% вартості контракту.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.