Категорія
Новини
Дата

Данія виділяє $43 млн для підтримки бізнес-проєктів своїх компаній в Україні

Уряд Данії виділяє додаткові кошти для Дансько-українського фонду, який сприяє залученню інвестицій з боку данських компаній в Україну, заявив міністр бізнесу Данії Мортен Бедскоу. Йдеться про щонайменше 300 млн крон, або приблизно $43 млн, повідомляє Мінекономіки України.

⚡️Ми дуже хочемо, щоб наші читачі знали більше, створювали більше і заробляли більше. Тому даруємо 44% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом SMART до 19.05 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Завдяки фонду Україна отримує військову та гуманітарну допомогу, а бізнес – широкий спектр комерційного фінансування та інструментів зниження ризиків для компаній, які інвестують і торгують з українськими партнерами. 
  • «Це важливий внесок у наше відновлення, адже його основою буде саме приватний сектор. І данський бізнес вже цей внесок робить. Понад 100 компаній здійснюють комерційну діяльність з Україною», – сказала перша віцепрем’єр-міністерка економіки України Юлія Свириденко. 
  • Данські урядовці заявили, що і надалі допомагатимуть Україні і вирішили розширити можливості Дансько-українського фонду, щоб компанії активніше інвестували в Україну і були захищені від потенційних ризиків.
  • Міністр закордонних справ Данії Ларс Люкке Расмуссен зазначив, що уряд виділяє додаткові кошти на підтримку бізнес-ініціатив, які дають данським компаніям можливість зробити свій внесок у відбудову України.

Контекст 

Уряд Данії заснував Дансько-український фонд у березні 2023 року. Він координує зусилля Данії, спрямовані на довгострокову підтримку України у військовій, гуманітарній та економічній сферах. 

Зокрема створено державну схему позик та гарантій під управлінням Данського експортно-інвестиційного фонду (ДЕІФ) з першим виділеним траншем на суму $144 млн, що націлена на реконструкцію критичної інфраструктури України. Співпраця зосереджена на таких напрямах, як зелена трансформація економіки, централізоване тепло- та водопостачання, суднобудування, розвиток портової інфраструктури, транспорт і логістика, інфраструктура, ефективне урядування та підтримка малого і середнього бізнесу. 

Передбачалося, що Данський експортно-інвестиційний фонд фінансуватиме проєкти із залученням до 50% українського компонента. При цьому головною умовою фінансування є те, що економічний інтерес данської сторони має перевищувати 30% вартості контракту.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні