Міністерство цифрової трансформації має намір запустити для юридичних осіб «Дія. Підпис» найближчим часом, повідомила заступниця директора Департаменту з розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації Валерія Ткач в ефірі телемарафону, пише «Укрінформ».
Наразі користуватися «Дія. Підписом» можуть лише громадяни.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- «Найближчим часом ми плануємо запустити «Дія. Підпис» для юридичних осіб, щоб бізнес також міг користуватися мобільним застосунком «Дія». Також будуть розширені категорії щодо подачі заяв до Міжнародного реєстру збитків і ветеринарний паспорт. Ми будемо повідомляти про оновлений функціонал», – анонсувала Ткач.
- Згодом юридичні особи отримають можливість послуговуватися «Дія.Підпис» («Дія ID») для віддаленої ідентифікації через мобільний застосунок.
- Застосунок зможе передавати електронні копії документів підприємства до інших інформаційно-комунікаційних систем і накладати віддалений кваліфікований електронний підпис.
Контекст
«Дія. Підпис» є кваліфікованим електронним підписом, який можна використовувати для підписання документів, оформлення послуг у застосунку та на порталі «Дія» , а також авторизації в застосунках і на сайтах партнерів «Дії». Створення «Дія. Підпису» є безоплатною послугою.
Електронний підпис – це дані, які забезпечують цілісність документів та ідентифікують особу. Електронний підпис може зберігатися у вигляді MobileID, підпису на ID-картці чи захищеному носії інформації. Таким підписом можна підписувати електронні документи, користуватися електронними послугами, реєструватися на державних порталах тощо. Документи з цим підписом мають таку саму юридичну силу, як і документи, підписані власноруч.
У застосунку «Дія» майже 21 млн користувачів, для яких доступні 21 документ та понад 30 сервісів. На порталі «Дія» майже 6 млн людей отримують більш ніж 120 послуг.
Нещодавно стало відомо, що Мінекономіки планує цифровізувати девʼять дозволів для бізнесу через проєкт Єдиної державної електронної системи дозвільних документів «єДозвіл», який доступний у «Дії». Про це в інтервʼю Forbes Ukriane розповів заступник міністра по цифровізації в Мінекономіки Олександр Циборт.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.