Категорія
Новини
Дата

Медведчук, Фірташ та росіяни: до нацагентства АРМА передали понад 30 000 активів з початку війни

До Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) передали понад 30 000 активів з початку війни, йдеться у відповіді установи на запит Forbes. Серед них рухоме та нерухоме майно, корпоративні права та грошові активи. 

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти 

  • З 24 лютого 2022 року до АРМА було передано 30 000 одиниць рухомого майна, 1200 обʼєктів нерухомості, корпоративні права 50 юридичних осіб, а також €1,5 млн, $957 000 та 200 млн грн. 
  • З початку року АРМА оголосило 122 конкурси з відбору управителів. Наразі агентство знайшло управителів для 10 морських суден, 63 нежитлових приміщень у Хмельницькій області, обʼєктів комерційної нерухомості у Києві, Броварах та Івано-Франківську. 
  • За час війни агентство передало декілька активів в управління державі. Так, НАК «Нафтогаз України» отримала 26 облгазів, що раніше належали компанії, повʼязаній із Дмитром Фірташем, та 200 АЗС мережі Glusco, що асоціюється з Віктором Медведчуком, а також дві ТЕЦ у Львівській області та акції «Донецькоблгазу».
  • АРМА також було передано 26 заявок на продаж арештованих активів. Агентству вдалося реалізувати активи на більш як 28 млн грн.
  • Forbes оцінив найбільші активи, передані АРМА за час війни, у понад $1,5 млрд.

Контекст

АРМА – національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, – було створено у 2016 році. Перші справи АРМА – пошук корупційних активів експрезидента Віктора Януковича та його оточення. 

Роль агентства особливо зросла під час війни. З 24 лютого до АРМА передано активи 19 українських компаній, що контролювалися російськими корпораціями «Ростех», «Роснефть», «Газпром», «РусАл», «Росатом», «Група ГМС», «Татнефть» і російськими банками на загальну суму понад 7,75 млрд грн, а також тисячі закріплених за ними об’єктів нерухомого та рухомого майна на сотні мільйонів гривень.

До АРМА за ініціативи СБУ передано такі об’єкти, як готелі «Турист» і «Дружба» у Києві; санаторій «Жовтень» у Конча-Заспі, одеський санаторій «Куяльник», «Моршинський» у Львівській області та «Поляна» у Закарпатті; спортивні комплекси, зокрема будівля, в якій розташований Kyiv Sport Club.

Також до АРМА передали частку російського співласника одного з найбільших ТРЦ України Ocean Plaza.

В управлінні агентства досі перебуває резиденція «Межигірʼя». Також в управлінні АРМА були кілька поверхів у столичному БЦ «Гулівер», що належали компанії, яку українські правоохоронці повʼязували з ексміністром доходів та зборів Олександром Клименком, медіахолдинг UMH group Сергія Курченка та низка активів з орбіти Медведчука (зокрема українська частина нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок»).

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні