Інформація про Дмитро Фірташ

Ostchem, Хімічна промисловість

Дмитро Фірташ /Дмитро Стойков
$420 млн (дані 2021 року)
25 місце
100 найбагатших українців 2021

Профайл

Досьє
Одружений, троє дітей
Місце народження
Село Богданівка, Тернопільська область

Рейтинг найбагатших воєнного часу

У березні програв черговий суд щодо екстрадиції до США, де на Фірташа очікує кримінальне провадження за підозрою у корупції. Фірташ досі залишається у Відні під підпискою про невиїзд та заставою €125 млн. Навесні 20 облгазів РГК було передано в управління «Нафтогазу України». Привід для відчуження – майже 1,5 млрд грн несплати за користування державними газовими мережами. Проте «Нафтогаз» досі не зміг змінити керівництво цих компаній. Імовірно, що з наступного року облгазами Фірташа буде управляти державний «Оператор газорозподільних мереж України», каже колишній голова «Нафтогазу» Юрій Вітренко Ще одна втрата – сєвєродонецький «Азот». Один із найбільших в Європі виробників аміаку та міндобрив залишився у тимчасовій окупації. Внаслідок ворожих обстрілів підприємство зруйновано на 70%, оцінював в червні керівник Сєвєродонецької районної військової адміністрації Роман Власенко. На частку заводу припадало 15% від загального обсягу виробництва Ostchem. Підприємство було завантажене на 30%. Його вартість на початок 2022 року, за оцінкою Forbes, становила 25% вартості всього хімічного бізнесу Ostchem, або $50–60 млн. Group DF готує позиви проти Росії за завдані збитки

100 найбагатших українців 2021

Відтоді як 2014 року за запитом ФБР Дмитра Фірташа затримали у Відні, він керує бізнесом дистанційно. Яким був для вигнанця рік пандемії? Засуха знизила попит на добрива – основний продукт холдингу Ostchem. На цьому ринку Фірташ добре захищений – з липня 2019 року діє ембарго на постачання російських добрив. Падіння цін на природний газ дало змогу Ostchem знизити ціни для аграріїв і підштовхнуло зростання виробництва. У 2020‑му юристи бізнесмена відбили атаку Антимонопольного комітету, який звинуватив Ostchem у недобросовісній конкуренції, що призвела до завищення вартості добрив. Наприкінці грудня 2020 року Північний апеляційний господарський суд скасував штраф у 107 млн грн, накладений АМКУ на трейдерну компанію Фірташа «НФ Трейдінг Україна». А в березні 2021‑го ще одна трейдингова компанія Фірташа, «ЙЕ Енергія», підписала річний контракт з НАК «Нафтогаз України» на постачання газу «Укргазвидобування».

100 найбагатших українців 2020

Нова реальність для більшості керівників – віддалено управляти всіма процесами. Дмитро Фірташ може провести майстер-клас. Регулярні наради по відеозв’язку з менеджерами різних напрямів він проводить з 2014 року, коли його вперше затримали у Відні. Тим часом юристи щосили намагаються затримати видачу Фірташа США, де йому загрожує 50 років ув’язнення. Один з головних активів Фірташа – холдинг Ostchem, що об’єднує заводи з виробництва добрив, – вийшов на стабільну роботу. Дистанційний GR показав свою ефективність, коли це ще не було модно: з 1 липня 2019 року уряд ввів заборону на ввезення російських добрив в Україну.

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд