Інформація про Віктор Медведчук

ПЕК, медіа, металургія, нерухомість

Віктор Медведчук /Shutterstock
$620 млн (2021 рік)

Профайл

ВікID3
58
Місце народження
селище Почет, Красноярський край (Росія)

Рейтинг найбагатших воєнного часу

Медведчук знаходився під домашнім арештом до вторгнення. Його підозрюють у держзраді, якщо суд визнає його вину, всі активи будуть конфісковані. Після вторгнення він втік з‑під арешту, СБУ затримала його тільки 12 квітня. Після п’яти місяців ув’язнення його обміняли на 200 захисників «Азовсталі».

До війни Forbes оцінював статки Медведчука в $620 млн. Третина цієї суми – персональний транспорт, серед якого яхта Royal Romance вартістю $100 млн та два літаки Dassault Falcon 900EX ($25 млн) та Gulfstream G650 ($70 млн). Яхта, літаки, гелі‑ коптер та ще 154 об’єктів арештовані українським судом.

Яхту передано до АРМА, яке планує її продати. 200 АЗС мережі Glusco, які належали Медведчуку, ще в травні передано «Нафтогаз України». Недоторканими для української феміди залишаються російські активи Медведчука. Наприклад: Гавриківське нафтове родовище вартістю $93 млн, яке він контролює через дружину. 

100 найбагатших українців 2021

Подія року: У 2021 році до американських санкцій проти Віктора Медведчука додалися українські. 19 лютого РНБО включила Медведчука і його дружину Оксану Марченко до списку санкцій за підозрою у фінансуванні тероризму. А перед цим Володимир Зеленський увів санкції щодо нардепа від ОПЗЖ і близького соратника Медведчука – Тараса Козака, а також оформлених на нього телеканалів «112 Україна», ZIK і NewsOne.

Участь в рейтингах
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд