Категорія
Новини
Дата

Дохід IT-гіганта EPAM зріс майже на 28% за 2022 рік на тлі виходу з Росії

Дохід міжнародної сервісної IT-компанії з білоруським корінням EPAM за підсумками 2022 року зріс на 28,4% порівняно з попереднім роком – до $4,8 млрд, свідчать результати фінансової звітності компанії. EPAM оголосила програму викупу акцій на $500 млн.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • У 2022 році доходи EPAM зросли на понад $1 млрд (28,4%) – до понад $4,8 млрд. Рішення про вихід із російського ринку негативно вплинуло на зростання доходу на 3,7%, зазначили в компанії.
  • Чистий прибуток за звітний період скоротився на 62,2 млн – до $419,4 млн. Компанія заявила про прибуток на акцію за 2022 рік у розмірі $10,9, що на 20,4% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.
  • 13 лютого рада директорів компанії схвалила програму викупу акцій на суму до $500 млн. Програма триватиме 24 місяці. Компанія залишає за собою право призупинити або припинити викуп будь-якого часу.

Контекст

Компанія, заснована білорусом Аркадієм Добкіним, суттєво постраждала після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 24 лютого акції EPAM здешевшали майже на 70%.

На початку квітня був опублікований лист засновника EPAM співробітникам. У ньому повідомлялося, що компанія повністю іде з Росії та спрямує додаткові сили на підтримку України. Штат російського відділення EPAM у 2021 році становив 6190 осіб.

Через поетапне припинення бізнесу в РФ компанія понесла витрати на звільнення співробітників у III кварталі в розмірі $0,7 млн, за 9 місяців – $16,9 млн.

Також за 9 місяців направлено $38,5 млн на підтримку співробітників із України та їхніх сімей. Загалом на ці цілі виділяється $100 млн, як було оголошено у березні.

EPAM Systems – головний IT-роботодавець України. До війни у компанії було понад 12 000 спеціалістів. Аутсорсер займає 68-му позицію у рейтингу 100 найбільших приватних компаній України та у 2020 році мав виторг у розмірі близько 10,4 млрд грн. Дохід EPAM Systems у 2021-му склав $3,76 млрд, чистий прибуток – $482,6 млн.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні