Категорія
Новини
Дата

EPAM повністю йде з Росії та запускає фонд допомоги українцям – лист засновника компанії

Білоруське видання Dev.by опублікувало лист, що засновник IT-компанії EPAM Systems Аркадій Добкін розіслав співробітникам. В ньому повідомляється, що компанія повністю іде з Росії та спрямує додаткові сили на підтримку України.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • EPAM оголосив про те, що зупиняє підтримку російських клієнтів ще 4 березня. Наступний місяць компанія консультувалась із партнерами та нарешті вирішила повністю зупинити бізнес із РФ. Там у понад 10 офісів та 9000 співробітників.
  • Вихід буде тривати наступні три місяці, що саме станеться зі співробітниками із Росії Добкін напряму не говорить. «Ми будемо ділитись додатковою інформацією, щоб усі наші співробітники в Росії та наші клієнти розуміли строки переходу, процес та усі заходи із пом’якшення наслідків, які ми можемо запропонувати», – пише у листі Добкін. Як варіант він згадує програму мобільності, тобто релокацію до інших країн.
  • З початку війни EPAM виділив на гуманітарну допомогу українським співробітникам та їхнім сім’ям понад $100 млн, говорить Добкін. Далі компанія запустить фонд EPAM Ukraine Assistance Fund, який буде допомагати усім українцям. 

Сьогодні, більш ніж коли-небудь, ми підтримуємо Україну та кожний уряд, бізнес і людину, які засуджують дії, вжиті проти народу України.

Аркадій Добкін Засновник та гендиректор EPAM Systems

Контекст

EPAM Systems – головний IT-роботодавець України, має тут понад 12 000 спеціалістів. Аутсорсер займає 68 позицію у рейтингу 100 найбільших приватних компаній України та у 2020 році мав виторг у розмірі близько 10,4 млрд грн.

EPAM повністю йде з Росії та запускає фонд допомоги українцям – лист засновника компанії /Фото 1

Лист Аркадія Добкіна до співробітників

Компанія, заснована білорусом Аркадієм Добкіним, торгується на нью-йоркській біржі NASDAQ та сильно постраждала після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 24 лютого акції EPAM здешевшали майже на 70% та потроху відігрують падіння.

Зараз капіталізація EPAM становить близько $15,94 млрд.

Голова EPAM Ukraine Юрій Антонюк засудив військову агресію Росії проти України ще 28 лютого. Тоді компанія заявила про передачу 10 млн грн Червоному Хресту, 440 000 гривень – організації ASAP Rescue, яка проводить рятувальні операції, а також підтримала Львівський IT-кластер і запустила спільноту для фінансової підтримки серед співробітників.

Раніше Forbes писав про вихід Luxoft із Росії. Компанія передала частину співробітників у підрозділ, що викупив колишній її акціонер. Білоруський Wargaming вийшов із ринків РБ та РФ через передачу свого бізнесу у цих регіонах петербурзькій студії Lesta.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні