EPAM заявив про $100 млн гуманітарної допомоги для українців. Як компанія витрачає гроші /Depositphotos
Категорія
Інновації
Дата

EPAM заявив про $100 млн гуманітарної допомоги для українців. Як компанія витрачає гроші

2 хв читання

Depositphotos

IT-компанія EPAM Systems ще на початку березня заявила про $100 млн для підтримки своїх працівників в Україні та їхніх сімей. Forbes спробував розібратись, як влаштовані ці гуманітарні витрати

EPAM — найбільший IT-роботодавець України зі штатом понад 14 000 спеціалістів. 4 березня компанія повідомила, що авансує 50 млн грн податкових надходжень до українського держбюджету, а також оголосила про зупинку операцій у Росії та підтримку України. Мова про $100 млн «поступових гуманітарних зобовʼязань» на допомогу українській команді та їх сім’ям.

8 квітня засновник EPAM, білоруський підприємець Аркадій Добкін написав новий лист до співробітників, де повідомив про план остаточного виходу із ринку РФ. Протягом трьох місяців компанія звільнить або за бажанням релокує понад 9000 спеціалістів. Також Добкін знову згадав про $100 млн допомоги для України.

На прохання Forbes, операційний директор EPAM Україна Сергій Рожок у письмових відповідях розповів про деталі фінансової допомоги.

Ми маємо величезну мережу з більш ніж 50 000 членів сімей та друзів, яких глибоко зачепила криза в Україні. Той факт, що ми всі особисто пов’язані один з одним, дає нам унікальну можливість знати, що дійсно потрібно на місці

Аркадій Добкін Засновник та генеральний директор EPAM Systems

Як EPAM витрачає $100 млн

$100 млн поки витрачені лише частково. Найбільша частина пішла на виплату $1000 кожному члену команди, цю допомогу виплатили у перші тижні війни. За підрахунками Forbes мова йде про $14 млн, але в EPAM напряму не підтвердили цю оцінку.

Інші напрями фінансування:

  • евакуація спеціалістів та їхніх родин зі сходу та центру країни на захід у відносно безпечні області;
  • відкриття коворкінгів та облаштування шелтерів на базі офісів компанії;
  • пакет фінансової допомоги спеціалістам та їхнім родинам при виїзді за кордон;
  • забезпечення фінансової підтримки колегам, які приєднались до лав ЗСУ та ТрО;
  • благодійні внески українським та міжнародним фондам та локальним спільнотам на подолання гуманітарної кризи.

Найбільший благодійний внесок із суми допомоги – 10 млн грн до Товариства Червоного Хреста Україна. На ці кошти закуплено понад 70 найменувань медичних препаратів для проведення екстреного та амбулаторного лікування українців. Загальна кількість ліків перевищила 145 000 одиниць, розповів Рожок.

Фокус EPAM у роботі із фондами – гуманітарна допомога вимушеним переселенцям та іншим верствам населення у складних життєвих обставинах. Ключовими партнерами виступають «Карітас Україна», «Крона» та інші. Крім внеску самого EPAM зібрати для них кошти також можуть спеціалісти українського офісу.

Також EPAM відкрив свій «Фонд Допомоги» разом із благодійною організацією Renaissance Charitable Foundation. Це окрема від гуманітарного проєкту на $100 млн ініціатива, яка збирає пожертвування та буде спрямовувати їх у регіони, що потребують допомоги. Перші партнери — фонди «Лелека» та «Razom», яким закуплять медикаменти, безпечне укриття, гарячі страви, гігієнічні продукти, трансфер до безпечних територій, консультації та інші гуманітарні види допомоги.

Скільки це коштує компанії

Як каже Рожок, гуманітарний проєкт на $100 млн профінансований із глобальних доходів EPAM. У 2021 році виторг компанії зріс на рекордні 41% до $3,75 млрд, чистий прибуток до $482 млн. Результати першого фінансового кварталу 2022 року компанія оголосить 5 травня, раніше EPAM відмовився від усіх прогнозів щодо своїх показників.

Своєю чергою «EPAM Україна» займає 61 перше місце у списку 100 найбільших приватних підприємств за версією Forbes із виторгом у 10,4 млрд грн та прибутком у 942 млн грн за 2020 рік.

EPAM не скорочує персонал навіть за відсутності актуальної проєктної роботи та поки не підраховувала збитки від війни. Скільки саме зі $100 млн зараз витрачено, в EPAM не пояснили, посилаючись на те, що не можуть надати більш детальну інформацію.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд