Дохід мобільного оператора «Vodafone Україна» за дев'ять місяців 2022 року становив 14,7 млрд грн, що на 1% менше, ніж за аналогічний період 2021 року. Чистий збиток за звітний період сягнув 620 млн грн, переважно через коливання валютного курсу, йдеться у пресрелізі.
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного!
Ключові факти
- У Vodafone зазначили, що компанії вдалося зберегти рівень доходів на минулорічному рівні. Показники OIBDA (+2%) та маржа OIBDA (+1,4 п.п.) також лишаються стабільними, демонструючи невелике зростання.
- Зростання доходів від фіксованого бізнесу, роумінгу та послуг інтеграції мереж мобільного зв’язку для бізнес-клієнтів частково компенсували недоотриманий дохід від послуг мобільного зв’язку та продажів у власних торгових точках, ідеться у пресрелізі.
- Інвестиції Vodafone у критичну інфраструктуру країни перевищили 2 млрд грн. Компанія не зменшила інвестиції, залишивши їх на рівні попереднього року.
- Основні напрями – це підвищення безвідмовності та працездатності мережі в екстремальних умовах, відновлення пошкоджених та зруйнованих об’єктів зв’язку, відбудова мережі на звільнених територіях, розширення ємності в регіонах, які прийняли найбільше нових абонентів.
- За цей період відновлено роботу 242 об’єктів зв’язку, що були зруйновані або зазнали пошкоджень унаслідок бойових дій. Загалом за девʼять місяців Vodafone побудував 147 нових базових станцій, вивів в ефір близько 3000 базових станцій 4G, також для збільшення ємності було модернізовано 1422 3G БС.
- Витрати, пов’язані з війною у лютому – вересні 2022 року, Vodafone оцінює у 810 млн грн. Це вплинуло на прибутковість бізнесу, заявили в компанії. Разом з тим зазначається, що основним фактором зменшення прибутковості стали коливання валютного курсу.
- Станом на кінець вересня абонентська база оператора становила 15,8 млн клієнтів, як порівняти з 16,6 млн за підсумками першого півріччя.
- Загальний обсяг наданих безкоштовних послуг у лютому – вересні становив 1,15 млрд грн. Загальний обсяг гуманітарної та прямої фінансової допомоги компанії країні станом на кінець вересня 2022 року оцінюється у 275 млн грн.
Контекст
На початок червня компанія оцінювала фінансові збитки через війну в 1,5 млрд грн. За рахунок великої вимушеної міграції в першому кварталі «Vodafone Україна» втратила 400 000 абонентів.
Дохід «Vodafone Україна» у І півріччі зріс на 3%, як порівняти з аналогічним періодом минулого року, і становив понад 9,9 млрд грн. Чистий прибуток – 663 млн грн, показник OIBDA перевищив 5,76 млрд грн. Абонентська база станом на кінець липня скоротилася до 16,6 млн клієнтів. З них 1,76 млн вимушено перебувають за межами країни.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.