Категорія
Новини
Дата

Vodafone Україна втратив 2,4 млн абонентів за час війни. Втрачені активи оцінюють у 806 млн грн

Мобільний оператор Vodafone Україна оголосив про фінансові результати першого півріччя 2022 року. Абонентська база через війну знизилася до 16,6 млн.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Дохід Vodafone Україна у І півріччі зріс на 3%, порівнюючи з аналогічним періодом минулого року, і склав понад 9,9 млрд грн.
  • Чистий прибуток склав 663 млн грн, показник OIBDA перевищив 5,76 млрд грн.
  • Абонентська база станом на кінець липня скоротилася до 16,6 млн клієнтів. З них 1,76 млн вимушено перебувають за межами країни.
  • За підсумками 2021 року другий за розмірами оператор із «великої трійки» мав 19 млн абонентів. Скорочення абонентської бази компанія пояснює масовою міграцією українців через війну.
  • Капітальні інвестиції Vodafone проти аналогічного періоду торік скоротилися на 14% – до 1,276 млрд грн.
  • Станом на кінець серпня працює 87% мережі компанії. Орієнтовну вартість втрачених активів Vodafone оцінює у близько 806 млн грн.

Контекст

У червні 2022-го CEO Vodafone Україна Ольга Устинова оцінювала збитки компанії через війну щонайменше у 1,5 млрд грн. Частина фінансових показників у першому півріччі зросла завдяки позитивним результатам перших двох місяців року, зазначають у компанії.

До кінця серпня компанія надала гуманітарної та прямої фінансової допомоги на 250 млн грн. Окремо оператор забезпечив безплатними послугами зв’язку на 270 млн грн 13 млн клієнтів в Україні та 1,5 млн клієнтів за кордоном – на 596 млн грн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні