Українська мобільна мережа має запас міцності на випадок тривалих і коротких відключень електрики. Але можливе зниження швидкості інтернету. Як це працює
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Випущені Росією ракети та іранські дрони-камікадзе пошкодили третину української енергетичної інфраструктури. Поки її відновлюють, «Укренерго» впроваджує віялові відключення електрики, щоб підтримати енергосистему. Разом з електроенергією, як правило, зникає й широкосмуговий «домашній» інтернет. Чи працюватимуть мобільний зв’язок та LTE, поки немає світла? Пояснює начальник технічного департаменту Центр Vodafone Україна Ігор Зазулик.
Як вдається підтримувати роботу мережі під час відключення електроживлення?
Усі базові станції оснащені резервними джерелами живлення. Це батареї, які автоматично вмикаються, коли припиняється централізоване електроживлення. Батареї в середньому можуть забезпечувати роботу протягом 4–5 годин.
Що відбувається, якщо відключення триває довше?
Наступний крок для продовження роботи мережі – це генератори. Їх кількість Vodafone суттєво збільшив напередодні та в перші місяці повномасштабного вторгнення. Та генераторами оснащена не кожна базова станція. Ними оснащуються важливі вузлові майданчики зв’язку та ключові базові станції, які можуть підтримувати найбільший відсоток покриття.
Як довго базова станція може працювати від генератора?
Залежно від параметрів об’єктів, які живляться від генератора, одна заправка генератора забезпечує від восьми годин до двох діб автономної роботи. Далі все залежить від можливості робити регулярні аварійні виїзди для поповнення запасу пального.
Чому знижується швидкість мобільного інтернету з відключенням світла?
Користувачі масово переходять з домашнього інтернету на мобільний. Навіть за умов, що всі елементи мобільної мережі працюють як і раніше, мобільна мережа зазнає різкого збільшення навантаження, і це впливає на швидкість мобільного інтернету в кожного користувача.
Що робити, якщо мережа вашого оператора недоступна?
Спробуйте скористатись національним роумінгом. Таку можливість від початку повномасштабного вторгнення реалізували спільно українські оператори звʼязку у співробітництві з національним регулятором.
Для цього достатньо пересвідчитись, що в налаштуваннях телефона встановлений автоматичний вибір мережі. Національний роумінг не потребує додаткових витрат від абонентів. Важливо періодично перевіряти, чи доступна ваша мережа. Для цього потрібно відключити автоматичний вибір мережі в налаштуваннях телефона та вибрати мережу вашого оператора.
Отже, якщо це прогнозовані відключення або тимчасова відсутність живлення, то мобільна мережа автоматично переходить на резервні джерела і продовжує працювати. Якщо йдеться про тривалі відключення, то наші фахівці, які займаються аварійними роботами, регулярно поновлюють запас пального, щоб забезпечити безперервну роботу мобільної мережі. До слова, після практично повного знеструмлення Львова на сьогодні нашим інженерам вдалось відновити роботу 99,5% мережі міста.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.