Категорія
Новини
Дата

Джек Ма піде з посади президента заснованої ним бізнес-школи. Причина – тиск влади Китаю

1 хв читання

Китайський мільярдер і засновник гіганта електронної комерції Alibaba Джек Ма покине пост президента власної бізнес-школи Hupan University. Це рішення стало наслідком тиску китайської влади, пише Financial Times.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Ма планує зберегти звʼязок зі школою, проте не займатиме офіційних посад в її керівництві.
  • Сама установа змінила назву на Центр інновацій Хупань, відмовившись від слова «університет». Зміна назви пов’язана з тим, що бізнес-школа не має ліцензії університету.
  • Також освітній заклад має намір реструктурувати освітню програму.
  • За даними джерел, влада була стурбована тим, що Ма будує мережу, яка суперечить цілям комуністичної партії. Деякі китайські чиновники вважають Хупань сучасною версією Академії Дунлінь.

Довідка 

Корпоративну бізнес-школу Hupan University було створено 2015 року в рідному місті Джека Ма – Ханчжоу. Студенти закладу навчаються підприємництву, менеджменту та корпоративній культурі. Потрапити до академії було так само важко, як і в Гарвард, відзначає FT. Бізнес-школа швидко стала однією з найпрестижніших у Китаї, лекції в ній читали сам Ма, а також іноземні бізнес-лідери, зокрема засновник Uber Тревіс Каланік. Серед відомих випускників університету – президент агрегатора таксі Didi Жан Лю й засновник платформи онлайн-страхування Waterdrop Шен Пен.

Контекст

Китайська влада обмежує вплив багатіїв у країні. Ця тенденція посилилася після критики Ма регуляторів та держбанків у жовтні минулого року. Після цього регулюючі органи КНР призупинили IPO дочірньої компанії Alibaba – Ant Group і почали антимонопольне розслідування.

Пізніше Державне управління ринкового регулювання (SAMR) Китаю почало антимонопольне розслідування також стосовно Alibaba. У підсумку її оштрафували на $2,8 млрд. Це найбільший корпоративний штраф в історії країни. В свою чергу Ant Group погодилася стати фінансовим холдингом під тиском влади.

Минулого тижня гендиректор і засновник китайської компанії ByteDance, яка володіє соцмережею TikTok, Чжан Імін заявив, що залишить свою посаду до кінця 2021 року. Своє рішення Імін пояснив нестачею певних навичок, необхідних ідеальному менеджеру. А також тим, що його цікавить аналіз організаційних і ринкових принципів та використання їх для скорочення управлінської роботи, а не фактичне управління людьми. Але в цю версію не вірять інвестори й співробітники компанії. Вони впевнені, що Чжан йде, аби врятувати ByteDance в умовах тиску з боку керівництва КНР, пише Financial Times.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні