Інформація про розірвання Єгиптом контракту з Україною на постачання 240 000 тонн пшениці не відповідає дійсності. Про це повідомив віцепрезидент Торгово-промислової палати (ТПП) України Михайло Непран в ефірі Hromadske, пише «Інтерфакс-Україна». За його словами, Єгипет не відмовляється від співпраці з Україною.
Отримуйте інсайти, що дають перевагу: підпишіться на Forbes Digital та завжди будьте на крок попереду у світі бізнесу.
Від 49 грн на місяць!
Ключові факти
- Контракт між Україною та Єгиптом буде переукладено через відсутність у ньому положень про дії сторін у разі настання форсмажорних обставин, якими стала блокада росіянами українських морпортів, зазначив Непран.
- За його словами, українська сторона через блокаду портів не могла виконати контракт своєчасно, а в угоді не було передбачено пункту про існування форсмажору. В результаті Україна та Єгипет ухвалили рішення закрити цей контракт із нездійсненними умовами, і укласти нову угоду, за якою і буде здійснено закупівлю пшениці.
- Єгипетська сторона офіційно запевнила, що вона в жодному разі не відмовляється від співпраці з Україною, повідомив Непран з посиланням на посла України в Єгипті.
- Він також зазначив, що українські зернотрейдери з економічної точки зору виграють. Контракт на постачання 240 000 тонн пшениці було підписано наприкінці 2021 року, а постачання мали відбутися у березні-квітні цього року. За цей час вартість зернових суттєво змінилася, що також буде відображено у новому контракті, додав представник ТПП.
Контекст
У травні повідомлялося, що близько 300 000 тонн української пшениці, закупленої Каїром, застрягли в Україні. Зокрема, йшлося про те, що один вантаж застряг у порту, а ще чотири не встигли завантажити до початку бойових дій в Україні.
28 липня агентство Reuters повідомило про відмову Єгипту від контракту на купівлю 240 000 тонн пшениці з України, підписаного ще до повномасштабного російського вторгнення. Аналітики агентства уточнили, що натомість ця країна може закупити необхідну їй пшеницю в РФ.
Україна та РФ забезпечували понад 80% імпорту арабської республіки за попередні пʼять років. Єгипет також часто купує пшеницю у Румунії. Нинішнього сезону на цю країну припадає понад 40% тендерних закупівель. Каїр також замовив один вантаж із агропродукцією з Франції. На уряд Єгипту припадає близько 40% закупівель пшениці в країні, решта закуповується приватним сектором.
Сьогодні вперше з 24 лютого вийшло судно з Одеського порту, яке завантажене українським продовольством.


Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.