Категорія
Новини
Дата

Єгипет скасував контракти на закупівлю 240 000 тонн українського зерна – Reuters

1 хв читання

Єгипет анулював контракти на вивезення 240 000 т української пшениці, які не було відвантажено через війну РФ проти України, пише Reuters із посиланням на джерела. 

Шукаємо 250 малих та середніх бізнесів, які змінюють правила гри. Якщо ваша компанія стрімко зростає та має амбіції стати лідером ринку — подайте заявку до Next250!

Ключові факти

  • Єгипетське управління із закупівель сировини (GASC) звільнило компанії Nibulon і Inerco від контрактних зобовʼязань щодо вивезення чотирьох партій зерна, незважаючи на відсутність форс-мажору. Пʼятий вантаж перебуває у порту Чорноморська (Одеська область) і має вирушити до покупця, як тільки дозволить ситуація.
  • Трейдери повідомили, що спочатку ці чотири вантажі було оформлено у грудні 2021 року за ціною до $360 за тонну зерна, але після початку війни у квітні вартість зросла вже до $494,25. У результаті Єгипет закупив понад 1 млн т зерна в Індії.

Контекст

У травні Reuters повідомляв, що близько 300 000 т української пшениці, закупленої Каїром, застрягли в Україні. Зокрема, йшлося про те, що один вантаж застряг у порту, а ще чотири не встигли завантажити до початку бойових дій в Україні.

Україна та РФ забезпечували понад 80% імпорту арабської республіки за попередні пʼять років. Єгипет також часто купує пшеницю у Румунії. Нинішнього сезону на цю країну припадає понад 40% тендерних закупівель. Каїр також замовив один вантаж із агропродукцією з Франції. На уряд Єгипту припадає близько 40% закупівель пшениці в країні, решта закуповується приватним сектором.

22 липня у Стамбулі підписано угоду про вивезення зерна й іншого продовольства з портів України.

Угода передбачає створення у Стамбулі Спільного координаційного центру за участю представників України, Туреччини, ООН та РФ. Він займатиметься загальним наглядом і координацією реалізації домовленостей, реєстрацією суден, що прямують у розблоковані українські порти, затвердженням графіків транзиту та заходу суден у порти.

Наступного дня після підписання угоди російські війська атакували одеський морський торговий порт крилатими ракетами. Дві ракети було збито силами ППО, ще дві влучили в обʼєкти інфраструктури порту. Міністр інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що попри обстріл одеського порту Україна готується до запуску експорту зерна.

Очікується, що відновлення експорту українського зерна розпочнеться з порту Чорноморськ, заявили в Мінінфраструктури.

У Стамбулі вже розпочав роботу Спільний координаційний центр, який здійснюватиме моніторинг роботи «зернових коридорів» відповідно до угоди про експорт продовольства з портів України.

25 липня президент Володимир Зеленський підтвердив, що Україна розпочне експорт зерна через Чорне море відповідно до підписаних у Стамбулі домовленостей.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Перший випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні