Категорія
Новини
Дата

Єгипет скасував контракти на закупівлю 240 000 тонн українського зерна – Reuters

Єгипет анулював контракти на вивезення 240 000 т української пшениці, які не було відвантажено через війну РФ проти України, пише Reuters із посиланням на джерела. 

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Єгипетське управління із закупівель сировини (GASC) звільнило компанії Nibulon і Inerco від контрактних зобовʼязань щодо вивезення чотирьох партій зерна, незважаючи на відсутність форс-мажору. Пʼятий вантаж перебуває у порту Чорноморська (Одеська область) і має вирушити до покупця, як тільки дозволить ситуація.
  • Трейдери повідомили, що спочатку ці чотири вантажі було оформлено у грудні 2021 року за ціною до $360 за тонну зерна, але після початку війни у квітні вартість зросла вже до $494,25. У результаті Єгипет закупив понад 1 млн т зерна в Індії.

Контекст

У травні Reuters повідомляв, що близько 300 000 т української пшениці, закупленої Каїром, застрягли в Україні. Зокрема, йшлося про те, що один вантаж застряг у порту, а ще чотири не встигли завантажити до початку бойових дій в Україні.

Україна та РФ забезпечували понад 80% імпорту арабської республіки за попередні пʼять років. Єгипет також часто купує пшеницю у Румунії. Нинішнього сезону на цю країну припадає понад 40% тендерних закупівель. Каїр також замовив один вантаж із агропродукцією з Франції. На уряд Єгипту припадає близько 40% закупівель пшениці в країні, решта закуповується приватним сектором.

22 липня у Стамбулі підписано угоду про вивезення зерна й іншого продовольства з портів України.

Угода передбачає створення у Стамбулі Спільного координаційного центру за участю представників України, Туреччини, ООН та РФ. Він займатиметься загальним наглядом і координацією реалізації домовленостей, реєстрацією суден, що прямують у розблоковані українські порти, затвердженням графіків транзиту та заходу суден у порти.

Наступного дня після підписання угоди російські війська атакували одеський морський торговий порт крилатими ракетами. Дві ракети було збито силами ППО, ще дві влучили в обʼєкти інфраструктури порту. Міністр інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що попри обстріл одеського порту Україна готується до запуску експорту зерна.

Очікується, що відновлення експорту українського зерна розпочнеться з порту Чорноморськ, заявили в Мінінфраструктури.

У Стамбулі вже розпочав роботу Спільний координаційний центр, який здійснюватиме моніторинг роботи «зернових коридорів» відповідно до угоди про експорт продовольства з портів України.

25 липня президент Володимир Зеленський підтвердив, що Україна розпочне експорт зерна через Чорне море відповідно до підписаних у Стамбулі домовленостей.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні