Категорія
Новини
Дата

Ексдиректора держпідприємства підозрюють у завданні збитків державі на $1,5 млн. Ймовірно, йдеться про «Укрхімтрансаміак»

Співробітники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру в службовій недбалості екскерівнику державного підприємства – монополіста з надання послуг транспортування рідкого аміаку магістральним аміакопроводом. За даними «Інтерфакс», йдеться про «Укрхімтрансаміак».

Ключові факти

  • Зазначається, що посадовець створив умови, за яких російська компанія відсудила гроші в України.
  • «Через його дії Україна втратила $1,5 млн, які згодом російська компанія відсудила в Міжнародному комерційному арбітражному суді при Торгово-промисловій палаті України», – повідомили у ДБР.
  • Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні наразі здійснює Київська міська прокуратура.

Контекст

Наприкінці 2016 року керівник державного підприємства не забезпечив замовникам виконання умов контракту з транзиту рідкого аміаку, вважають слідчі.

Надалі Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті України став на бік російського акціонерного товариства та стягнув з українського підприємства понад $1,5 млн, із цим рішенням погодився Верховний Суд України.

Керівник державного підприємства підозрюється у службовій недбалості, тобто неналежному виконанні своїх службових обовʼязків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих юридичних осіб (ч. 2 ст. 367 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до пʼяти років.

Матеріали по темі
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні