Категорія
Новини
Дата

Експорт ІТ-послуг попри війну зріс на 27%. Загалом експорт послуг залишається на рівні минулого року – Опендатабот

IT-послуги – єдина сфера бізнесу, яка зросла у поточному році в порівнянні з 2021 роком – на 27% (січень-травень 2022 року), йдеться у повідомленні платформи для роботи з відкритими даними Опендатабот. Наразі ІТ складає майже половину від всього обсягу експорту послуг.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • За пʼять місяців поточного року частка IT у всьому експорті послуг склала 46%. Для порівняння, рік тому цей показник складав 37%.
  • З січня по травень 2022 року весь експорт послуг залишився на рівні відповідного періоду минулого року – $6,8 млрд. Водночас експорт товарів впав на 20% – з $22,5 млрд до $17,9 млрд.
  • Падіння зафіксовано в основних категоріях, таких як чорні метали – 38%, продовольство – 6%.
  • Географія експорту товарів теж змінилася. У 2021 році частки Європи та Азії в загальному обсязі були майже однакові – 38% і 40% відповідно. Натомість в 2022 році частка Європи зросла удвічі та експорті склала 78% (понад $2 млрд з $2,65 млрд).
  • Експорт до Європи за період січень-травень 2022 року збільшився на 6% порівняно з аналогічним періодом 2021 року, експорт до Азії скоротився на 86%, до Америки на 67%, до Африки на 84%, до країн СНД – на 74%.

Контекст

За перші п’ять місяців 2022 року експортна ІТ-індустрія забезпечила валютні надходження до української економіки у розмірі $3,2 млрд, свідчать дані НБУ. При цьому, за період березень-травень, вже під час війни, обсяг експорту комп’ютерних послуг збільшився на 6% відносно аналогічного періоду попереднього року та становив $1,7 млрд.

Позитивні тенденції до зростання та стабілізації ІТ ринку продемонстрували ще показники І кварталу 2022 року, які зафіксували рекордних $2 млрд експортних надходжень та збереження обсягу експорту комп’ютерних послуг у воєнний березень на рівні 96%.

За даними IT Ukraine Association, на 1 червня 2022 року ІТ-компанії та приватні особи-підприємці, які працюють в ІТ-галузі, перерахували до зведеного бюджету України податкових платежів та зборів на суму 29,5 млрд грн.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні