Категорія
Новини
Дата

ЄС передбачив у бюджеті на 2025 рік €15,2 млрд для України

1 хв читання

Європейська комісія 19 червня запропонувала проєкт бюджету на 2025 рік обсягом €199,7 млрд, який передбачає €15,2 млрд для підтримки України. Про це йдеться у пресрелізі Єврокомісії.

Ключові факти

  • Ухвалення документа забезпечить стабільну та передбачувану підтримку України, йдеться у повідомленні. Передбачається, що €4,3 млрд із бюджету ЄС будуть доступні Україні у вигляді грантів у межах програми Ukraine Facility, а €10,9 млрд – у вигляді кредитів.
  • Проєкт бюджету на 2025 рік є частиною довгострокового бюджету ЄС, ухваленого наприкінці 2020-го з поправками, внесеними в лютому 2024 року. Річний бюджет має затвердити бюджетний орган до кінця поточного року.

Контекст

Країни ЄС та європейські інституції зобов’язалися виділити Україні військову підтримку щонайменше на €21 млрд у 2024 році.

Наступного року потреба України у зовнішній допомозі становить щонайменше $32–33 млрд, з них $12–15 млрд є непокритими, заявляв наприкінці травня міністр фінансів Сергій Марченко. 

Країни «Великої сімки» 13 червня погодили виділення Україні $50 млрд під заставу заморожених російських активів. Ці гроші вкрай потрібні Україні. За словами Марченка, через збільшення військових потреб дефіцит бюджету лише на цей рік складає майже $5 млрд (близько 200 млрд грн).

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні