Категорія
Новини
Дата

ЄС планує знизити ціни на електроенергію більш ніж удвічі – FT

Європейська комісія ініціюватиме обмеження ціни електроенергії, виробленої з інших від газових джерел енергії, на рівні €200 за МВт·год у рамках боротьби із енергетичної кризою, пише Financial Times.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • У проєктах пропозицій, з якими ознайомилося видання, зазначено, що Європейська комісія рекомендуватиме державам-членам обмежити ціну на електроенергію, вироблену вітровими, атомними та вугільними електростанціями, на рівні €200 за МВт·год.
  • Поточна спотова ціна на електроенергію в Німеччині, яка виступає регіональним орієнтиром, перевищує €450 за МВт·год. Оптові ціни на електроенергію різко зросли, тому що вони прив’язані до ціни на газ, незалежно від того, виробляється електроенергія з газу чи в інший спосіб. Ціни на газ приблизно в 10 разів вищі, порівняно із середніми показниками за останнє десятиліття.
  • Таке обмеження імітуватиме «результати роботи ринку, на які можна було б очікувати, якби глобальні ланцюжки постачань функціонували нормально, а енергія не використовувалась як зброя внаслідок створення перебоїв з постачанням газу», йдеться в документі комісії.
  • У документі також пропонується обов’язкова ціль скорочення споживання електроенергії на 5% у години пікових цін.
  • Пропозиції мають бути обговорені дипломатами з 27 країн – членів ЄС у середу, перед екстреною зустріччю міністрів енергетики у пʼятницю.

Контекст

Міністри енергетики ЄС зустрінуться у пʼятницю, 9 вересня, щоб обговорити заходи, зокрема обмеження цін на природний газ. 

У Європі домогосподарства отримають принаймні €375 млрд ($372 млрд) у вигляді державної допомоги, щоб зменшити рахунки за комунальні послуги цієї зими, пише Bloomberg. За даними консалтингової компанії VaasaETT, у серпні середня ціна, запропонована побутовим споживачам у найбільших європейських країнах, була на 67% вищою, ніж торік, на електроенергію і на 114% вищою на газ.

Єврокомісія пропонує два варіанти обмеження цін на газ із Росії, пише Financial Times із посиланням на документ. Один з них передбачає запровадження граничної ціни на російський газ, інший – ділить країни на «червону» та «зелену» зони залежно від балансу газу та ризиків.

У «червоній» зоні ціни можуть бути обмежені, а в «зеленій» залишатимуться «досить високими», щоб полегшити надходження газу до «червоної» зони. Мінусом цього варіанта в Брюсселі назвали складнощі в організації.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні