Категорія
Новини
Дата

ЄС продовжив на рік санкції проти Росії за окупацію Криму

Рада Європейського союзу продовжила до 23 червня 2023 року санкції проти Росії, введені у відповідь на окупацію Криму та Севастополя. Про це йдеться на сайті Ради ЄС.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Вони передбачають заборону на ввезення в ЄС продукції з тимчасово окупованого Криму або Севастополя, а також заборону інфраструктурних або фінансових інвестицій та туристичних послуг з тимчасово окупованого Криму або Севастополя. 
  • Експорт певних товарів та технологій до кримських компаній або для використання в Криму в транспортному, телекомунікаційному та енергетичному секторах або для розвідки та видобутку нафти, газу та мінеральних ресурсів, також підпадає під обмеження ЄС.
  • «ЄС не визнає і продовжує засуджувати незаконну анексію (згідно з українським законодавством, Кримський півострів включно із містом Севастополь є тимчасово окупованими Російською Федерацією територіями України. – Forbes) Кримського півострова як серйозне порушення міжнародного права. Євросоюз залишається непохитним у своїй відданості суверенітету та територіальній цілісності України в міжнародно визнаних кордонах», – ідеться у пресрелізі.

Контекст

Чинні до сьогодні санкції були вперше введені в червні 2014 року. 

Після 24 лютого ЄС запровадив ще шість пакетів санкцій і готує сьомий. 2 червня посли Європейського союзу схвалили шостий пакет санкцій проти Росії. Він, зокрема, передбачає заборону постачання російської нафти морем протягом шести місяців, а нафтопродуктів – восьми місяців. Постачання трубопроводом тимчасово збережеться.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні