Категорія
Новини
Дата

ЄС схвалив чергові €500 млн військової допомоги Україні

Європейський Союз схвалив новий транш у розмірі €500 млн на посилення підтримки Збройних сил України в захисті від російської агресії, йдеться у повідомленні Ради ЄС.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • ЄС як і раніше, зосереджений і непохитно підтримує Україну в її боротьбі за свободу і незалежність та надають зброю, сказано в заяві.
  • Держави-члени ЄС погодилися мобілізувати п’ятий транш військової допомоги розміром €500 млн, що в сумі становить €2,5 млрд військової техніки для ЗСУ, заявив високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель.
  • Допомоги включає €490 млн на оборонну військову техніку та €10 млн на обладнання та витратні матеріали, а також засоби індивідуального захисту, аптечки та пальне.

Контекст

Раніше ЄС виділив Україні €1 млрд швидкої макрофінансової допомоги із загального пакета на €8,8 млрд. Перед цим Bloomberg з посиланням на джерела повідомив, що країни ЄС наразі не можуть домовитися про пакет у €8,8 млрд для України, тому Брюссель запропонував виділити €1 млрд у вигляді швидкої фінансової допомоги.

ЄС підготував такий альтернативний варіант після того, як Єврокомісія не змогла отримати згоду Німеччини на пакет, який передбачав €8,8 млрд позик. 

Як зазначає видання, Німеччина вимагає надати Україні гранти, тобто безповоротну допомогу, замість кредитів. Але уряд Олафа Шольца нібито не погоджується з тим, як пропонується розрахувати та структурувати гарантії.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні