Категорія
Новини
Дата

ЄС виділить Україні €1 млрд швидкої макрофінансової допомоги. Щодо пакета на €8,8 млрд поки що рішення немає

Європейський Союз виділить Україні €1 млрд макрофінансової допомоги. Про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Твіттері. Bloomberg пише, що країни ЄС наразі не можуть домовитися про пакет у €8,8 млрд.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • «Сьогодні ми пропонуємо надати Україні €1 млрд», – написала фон дер Ляєн. Вона зазначила, що це «допоможе задовольнити нагальні потреби країни».
  • ЄС продовжить надавати допомогу Україні і підтримуватиме її відбудову в довгостроковій перспективі, написала голова Єврокомісії.

Контекст

Напередодні Bloomberg з посиланням на джерела повідомив, що країни ЄС наразі не можуть домовитися про пакет у €8,8 млрд для України, тому Брюссель запропонував виділити €1 млрд у вигляді швидкої фінансової допомоги.

ЄС підготував такий альтернативний варіант після того, як Єврокомісія не змогла отримати згоду Німеччини на пакет, який передбачав €8,8 млрд позик. 

Як зазначає видання, Німеччина вимагає надати Україні гранти, тобто безповоротну допомогу, замість кредитів. Але уряд Олафа Шольца нібито не погоджується з тим, як пропонується розрахувати та структурувати гарантії.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні