Категорія
Новини
Дата

ЄС затвердив четвертий пакет санкцій проти РФ. Обмеження спрямовані на низку секторів економіки

Постійні представники ЄС 14 березня затвердили четвертий пакет санкцій проти Росії через війну в Україні. Про це повідомило французьке головування у Раді Євросоюзу у своєму офіційному Twitter-акаунті в понеділок.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Окрім російської економіки новий пакет спрямований на фізичних та юридичних осіб, причетних до агресії проти України.
  • Посли ЄС також схвалили заяву до СОТ щодо агресії Росії проти України, в якій йдеться про скасування переваг, якими РФ користується як член організації, та про припинення розгляду заявки Білорусі на вступ до СОТ.
  • Санкції набудуть чинності, щойно будуть невдовзі опубліковані в Офіційному журналі Євросоюзу.

Контекст

Країни світу щоденно посилюють санкції проти Росії у відповідь на війну проти України. На минулому тижні Європейський союз підготував четвертий пакет санкцій проти Росії через її вторгнення в Україну.

Євросоюз позбавить Росію привілейованого статусу на європейських ринках. Це скасує переваги, якими користується Росія як член СОТ. ЄС працюватиме над припиненням прав РФ на членство у провідних фінустановах, включно з МВФ та Світовим банком. Європа стежитиме за тим, щоб російська держава та її еліта не могли використовувати криптоактиви для обходу санкцій.

ЄС також заборонить експорт будь-яких предметів розкоші до Росії. Буде заборонено імпорт ключових товарів у металургійному секторі з РФ. Єврокомісія також запропонує заборону на нові європейські інвестиції в енергетичний сектор Росії.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні