Категорія
Новини
Дата

Єврокомісія підготувала пропозицію про використання заморожених у ЄС російських активів

Європейська комісія готова зробити юридично обґрунтовану пропозицію щодо використання заморожених російських активів, яка враховує думки держав-членів ЄС. Про це повідомив офіційний представник ЄК Крістіан Віганд на брифінгу 29 серпня, пише «Інтерфакс-Україна».

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Єврокомісія працювала над цим питанням з іспанським головуванням Ради ЄС. «І ми можемо зробити юридичну пропозицію, що враховує обмін думками з державами-членами ЄС», – сказав Віганд.
  • Він зазначив, що наразі тривають інтенсивні контакти з G7 для забезпечення належної міжнародної координації.
  • Віганд не став уточнювати, коли саме буде зроблено пропозицію щодо використання заморожених російських активів.
  • За його словами, європейські лідери обговорювали це питання на останньому засіданні Євроради 29–30 червня. 
  • Наприкінці липня Віганд заявляв, що законодавча пропозиція про використання заморожених російських активів в інтересах України може бути висунута Єврокомісією восени.

Контекст

У червні ЄС визнав, що не може повністю конфіскувати заморожені активи Росії – для цього немає відповідних юридичних обґрунтувань. Натомість нібито розглядається тимчасове використання заблокованих коштів. За словами джерел Bloomberg, офіційна пропозиція про податки розглядатиметься як інструмент зовнішньої політики – той самий, відповідно до якого запроваджуються санкції, – і для його ухвалення буде потрібна підтримка всіх держав-членів.

Лідери ЄС домовилися на саміті у Брюсселі продовжити роботу над планом непередбачених податків на прибуток, отриманий від заморожених активів. 

Заморожені активи можуть принести близько €3 млрд несподіваного прибутку, хоча, за деякими оцінками, ця цифра може бути ще вищою. Багато фондів знаходяться в Бельгії, у Euroclear Ltd., де вони заробили майже €750 млн до першого кварталу цього року. Цей прибуток вже підлягає оподаткуванню, як показують квартальні результати Euroclear, а його звіти припускають, що Росія не претендуватиме на чистий прибуток, оскільки він належить розрахунковій палаті.

У липні повідомлялося, що Єврокомісія та ЄЦБ мають протилежні погляди щодо ризиків можливого використання прибутку від заморожених активів центробанку Росії в Європі для відбудови України.

Тоді ж повідомлялося, що через згадані суперечності Єврокомісія зсунула терміни представлення своєї пропозиції щодо використання активів центробанку РФ з літа на мінімум початок вересня.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні