Сьомий пакет санкцій Європейського Союзу проти Росії передбачають заборону на імпорт російського золота, посилення обмежень на експорт товарів подвійного призначення та на передачу передових технологій, йдеться у заяві Єврокомісії.
Ключові факти
- Новий санкційний пакет передбачає заборону на імпорт російського золота, повідомили в ЄС. Також пропонується посилити контроль над експортом товарів подвійного призначення та високих технологій.
- У повідомленні ЄК наголошується, що обмежувальні заходи ЄС ніяк не націлені на торгівлю продукцією АПК між третіми країнами та Росією.
- У новому пакеті буде уточнено цілі деяких фінансових та економічних санкцій, що вже діють.
- Крім того, Єврокомісія пропонує продовжити санкції ЄС, що вже діють, на шість місяців: до наступного планового їх перегляду наприкінці січня 2023 року.
Контекст
На початку липня Bloomberg повідомив, що Євросоюз розробляє сьомий пакет санкцій проти Росії, які стосуватиметься операцій з золотом. Про заборону імпорту російського золота в ЄС також заявив голова Євроради Шарль Мішель.
25 червня Reuters повідомило, що президент США Джо Байден разом з іншими лідерами країн «Великої сімки» домовилися про введення ембарго на російське золото.
РФ щорічно виробляє близько 10% всього світового золота, яке є важливим активом для центробанку РФ. Вона є другою за величиною золотодобувною країною у світі. Російський експорт золота оцінюється в $15,2 млрд. Після окупації Криму у 2014 році золоті запаси країни-агресора зросли втричі.
Раніше після чуток про можливі санкції російська Держдума прийняла закон, що дозволяє визнавати держтаємницею відомості про розміри золотого запасу та державних валютних резервів РФ.


Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.